Karadeniz Pet

Yavrulu çift için mamada neler olmamalı?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba..
Yavrulu çiftim için mama hazırlayacağım ama, şu anki kuru mamada nijer, keçiboynuzu tozu vs. var.
Bu karışımı kullanmam problem oluşturur mu?
Yoksa yeni kuru mama da hazırlayabilirim.
Eğer hazırlamam gerekirse hangi maddeleri atmamalıyım?
Bir de yavru yeni geldi, az önce yuvalıktan ciyak ciyak sesi geliyordu, şimdi sustu.
Normal midir, yoksa sürekli ötmesi mi gerekir, bir problem olabilir mi?

Son düzenleme:
mümkünse mamayı kendiniz yapın bütün malzemeleri siz seçeceğiniz için hazır olan mamaların içindeki kızıştırıcı maddelerden kurtulmuş olursunuz

kızıştırıcı olmayan kuru mamalar vermelisin yavruda açken bagırır damızlıklara seslenir karnı doyduysa susar :)

Yani o zaman anne beslemiş demektir, ondan susmuştur değil mi?
İlk kez yavru alıyorum, sesini duyunca çok sevindim, susunca telaşlandım.
Bakamıyorum da, ışığı açmak istemedim.
O halde yeni karışım hazırlamak gerekecek.
Çok teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:09 -->-> Daha önceki mesaj 03:08 --

Peki nemlendirmek için havuç katıyoruz mesela, onun yerine başka birşey mi katmalıyım?
Havucun zararı olmaz herhalde?

Yani o zaman anne beslemiş demektir, ondan susmuştur değil mi?
İlk kez yavru alıyorum, sesini duyunca çok sevindim, susunca telaşlandım.
Bakamıyorum da, ışığı açmak istemedim.
O halde yeni karışım hazırlamak gerekecek.
Çok teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:09 -->-> Daha önceki mesaj 03:08 --

Peki nemlendirmek için havuç katıyoruz mesela, onun yerine başka birşey mi katmalıyım?
Havucun zararı olmaz herhalde?

havuç kullanmak istemezseniz nemlendirmek için kabak kullanabilirsiniz

siz yınede yuva kontrolu yapın yavrular yumurtadan dan cıktıktan sonra dişinin kuluçkaya yatmaması yada yavruları terk etmesi düşük bı olasılık
yınede dişi kusunuzu siz daha ıyı bılırsınız ama sız dedıgım gıbı kontrol yapın kı yavruları beslıyrmu kursakları dolumu carpık bacak yavruların tuylerını yolma zararverme gibi sorunlar varsa gec olmadan cözülsün maşallah kuslarınıza tuylerı kadar ömurlerı olsun

siz yınede yuva kontrolu yapın yavrular yumurtadan dan cıktıktan sonra dişinin kuluçkaya yatmaması yada yavruları terk etmesi düşük bı olasılık
yınede dişi kusunuzu siz daha ıyı bılırsınız ama sız dedıgım gıbı kontrol yapın kı yavruları beslıyrmu kursakları dolumu carpık bacak yavruların tuylerını yolma zararverme gibi sorunlar varsa gec olmadan cözülsün maşallah kuslarınıza tuylerı kadar ömurlerı olsun

Sabah kontrol etmeyi düşünüyorum tabii ki ama şu an rahatsız etmek istemedim.
Şu an kontrol etsem rahatsız olmazlar mı?
Zaten şu an sustuğuna göre anne beslemiştir zannediyorum?
Çarpık bacak olup olmadığı kaç günlükken belli olur?
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

bal fındık fıstığın kızıştırıcı etkisi vardır biryandan da enerji ihtiyacı için önerilir.ama yavru zamanında vermek istemezsen bunları kullanmadan da yapacağın mama ihtiyacını görecektir

Sabah kontrol etmeyi düşünüyorum tabii ki ama şu an rahatsız etmek istemedim.
Şu an kontrol etsem rahatsız olmazlar mı?
Zaten şu an sustuğuna göre anne beslemiştir zannediyorum?
Çarpık bacak olup olmadığı kaç günlükken belli olur?
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
suan deıl sakın :) suan demedım zaten gun ıcerısınde kontrol edin

Geri