petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrumun ayağına bişey oldu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve beyza sen tarafından 20 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    1 aylık yavrumu ayrı kafese almıştım dün bi sıkıntısı yoktu bugün işten gelince tünekte durmadığını farkettim. Ayağının üzerine basamiyor yürürken de topalliyor kanatlarını açıp dengelemeye çalışıyor. Sorum şu muhtemelen incitmistir diye düşündüm ama kafeste tunekten başka oyuncak yok.acaba kafesin altına koyduğumuz ızgaradan incinebilirmi aralıkları biraz geniş gibi çünkü? Bir de izgarayi kaldirsam kakalari popolarina yapişıyor bu sorun olur mu? Yere yem koydum tuneğe çıkamıyor diye ama suyu nasıl yapabilirim gerçi yavruların şu içtiğini hiç görmedim de

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. EMRE3737

EMRE3737 New Member

Beğenileri:
    0
    ızgarayla bı ılgısı olmaz sanırım bende kullanıyorum ıncılmıs olabılır veya agrısı vardır keyfı yerındemı kusunun

3. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    5 kardeşler hepsi birbirinden uykucu yeni yeme dusmuslerdi öyle çok oyuncu değiller şimdilik keyfi yerinde mi anlayamadım elime alınca hareketleniyor uçmaya çalışıyor ama. Bir de kuyruk tüyü düşmüş kafese ondan kafeste biyere mi sıkışıyor acaba diye düşünmüştüm

4. EMRE3737

EMRE3737 New Member

Beğenileri:
    0
    Kardesım gelıstıgı ıcın agrısı vardır ne zamandır boyle

5. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    Dün iyiydi bugün böyle. Yemi yerden yer de şu içemez diye korkuyorum

6. EMRE3737

EMRE3737 New Member

Beğenileri:
    0
    biraz onu gözle eger kotuye gıderse veterınere gotur kardesım ama belkide yavrudur gelişiyodur bende pek emın degılım maşallah

7. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ızgaradan kaynaklanmıştır yavru kuşlar ızgarada ayaklarını inciltiyor ızgarayı çıkartın karton veya gazete koyun her gün değiştirin kuşun ayağına da zeytin yağı sürün iyileşecektir.

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Gelismeyle ayagin incinmesinin hic bir ilgisi olamaz. Yuzde 90 ayagi izgaraya skisti. Gozlemle, duzelmezse veterinere gotur. Izgarayi kaldir. Rulo havlu koy zemine ve hergun degistir. Gecmis olsun.

9. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu bugün veterinere götürdüm ayağında kırık yada incinme yok halsiz o yüzden denge kuramıyor dedi. Vitamin takviyesi filan önerdi. Ama yem pek yemiyor vitamini nasıl yer içer bilmiyorum damlalikla biraz su vermeye çalıştım bide annesinin yanına koydum tekrar bütün aileyi birleştirdim sanki biraz daha hareketlendi hayırlısı bakalım

10. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    buyuk ıhtımal yavru yem kıramadıgı için halsız gucsuz dustu elınıze alın ayagıyla parmagınızı kavraya bılıysa kırık cıkık ıncılme yoktur yem kırgından emın olun cünkü bazı yavru kuslar kuslar tembel oluyolar hazıra alısıyolar :) anne babası beslemıyrsa mama yapın mamayı rahatlıkla yıyebılır ayrıca bıraz aspur serpıstırın mamanın ıcıne.ayrı kafese aldıgınızda ızgarayı ıptal edın yere komple yem serpıstırın muhakak kırıp yemeyı ogrenecektır

11. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    Galiba dediğiniz gibi oldu teşekkürler

12. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Tül varsa tüle takilmis olabilir ? Gecmis olsun

#12 Doğukan Hazar, 22 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 22 Ağustos 2015
  13. Abdurrahman TEKNECİ

Beğenileri:
    0
    merhaba,

Tamamen halsizlikten ve diğer yavruların üzerine yatmasından oluyor.
    Eğer marka takmak için uğraşırken problem olmadı ise bakımsız yavrularda görülen bir olay muhakkak yavruyu elle beslemek gerekir sonuçları ölümle bitebilir.

Sayfayı Paylaş