Karadeniz Pet

Yavrumun ayağına bişey oldu

beyza sen

Yeni Üye
1 aylık yavrumu ayrı kafese almıştım dün bi sıkıntısı yoktu bugün işten gelince tünekte durmadığını farkettim. Ayağının üzerine basamiyor yürürken de topalliyor kanatlarını açıp dengelemeye çalışıyor. Sorum şu muhtemelen incitmistir diye düşündüm ama kafeste tunekten başka oyuncak yok.acaba kafesin altına koyduğumuz ızgaradan incinebilirmi aralıkları biraz geniş gibi çünkü? Bir de izgarayi kaldirsam kakalari popolarina yapişıyor bu sorun olur mu? Yere yem koydum tuneğe çıkamıyor diye ama suyu nasıl yapabilirim gerçi yavruların şu içtiğini hiç görmedim de

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ızgarayla bı ılgısı olmaz sanırım bende kullanıyorum ıncılmıs olabılır veya agrısı vardır keyfı yerındemı kusunun

5 kardeşler hepsi birbirinden uykucu yeni yeme dusmuslerdi öyle çok oyuncu değiller şimdilik keyfi yerinde mi anlayamadım elime alınca hareketleniyor uçmaya çalışıyor ama. Bir de kuyruk tüyü düşmüş kafese ondan kafeste biyere mi sıkışıyor acaba diye düşünmüştüm

Kardesım gelıstıgı ıcın agrısı vardır ne zamandır boyle

Dün iyiydi bugün böyle. Yemi yerden yer de şu içemez diye korkuyorum

biraz onu gözle eger kotuye gıderse veterınere gotur kardesım ama belkide yavrudur gelişiyodur bende pek emın degılım maşallah

ızgaradan kaynaklanmıştır yavru kuşlar ızgarada ayaklarını inciltiyor ızgarayı çıkartın karton veya gazete koyun her gün değiştirin kuşun ayağına da zeytin yağı sürün iyileşecektir.

Gelismeyle ayagin incinmesinin hic bir ilgisi olamaz. Yuzde 90 ayagi izgaraya skisti. Gozlemle, duzelmezse veterinere gotur. Izgarayi kaldir. Rulo havlu koy zemine ve hergun degistir. Gecmis olsun.

Kuşu bugün veterinere götürdüm ayağında kırık yada incinme yok halsiz o yüzden denge kuramıyor dedi. Vitamin takviyesi filan önerdi. Ama yem pek yemiyor vitamini nasıl yer içer bilmiyorum damlalikla biraz su vermeye çalıştım bide annesinin yanına koydum tekrar bütün aileyi birleştirdim sanki biraz daha hareketlendi hayırlısı bakalım

buyuk ıhtımal yavru yem kıramadıgı için halsız gucsuz dustu elınıze alın ayagıyla parmagınızı kavraya bılıysa kırık cıkık ıncılme yoktur yem kırgından emın olun cünkü bazı yavru kuslar kuslar tembel oluyolar hazıra alısıyolar :) anne babası beslemıyrsa mama yapın mamayı rahatlıkla yıyebılır ayrıca bıraz aspur serpıstırın mamanın ıcıne.ayrı kafese aldıgınızda ızgarayı ıptal edın yere komple yem serpıstırın muhakak kırıp yemeyı ogrenecektır

Galiba dediğiniz gibi oldu teşekkürler

merhaba,

Tamamen halsizlikten ve diğer yavruların üzerine yatmasından oluyor.
Eğer marka takmak için uğraşırken problem olmadı ise bakımsız yavrularda görülen bir olay muhakkak yavruyu elle beslemek gerekir sonuçları ölümle bitebilir.

Geri