Karadeniz Pet

Yavruya kur yapan erkek

Jamiiroquai

Yeni Üye
Bize disardan gelen muhabbet kusu 2 yasinda oldugu soylendi petshop tarafindan ve kafesinden ayrilmiyordu elike gelmiyor ve soz dinlemiyordu,ben de gidip bir yavru aldim.Amacim ilk once yavruyu egitip sonra bir araya getirmekti yanliz kalmamalari icin...Gectigimiz hafta sonu kafeslerini temizlerken onlari yan yana getirdim ve hersey bitince ayirdim,2 gundur yavru yem dokuyor elime gelen omzumda duran baska yere gitmeyen kus bana yabanciymisim gibi davraniyor elime gelmiyor sessiz ve suskun duruyordu bende daha fazla dayanamayip bu gun bir araya getirdim fakat erkek,yavruya kur yapiyor uzerine gidiyor ve ciftlesmeye calisiyor benim istedigim sadece yalniz kalmasinlar ve benden korkmasinlar iki kusumun sagligida benim icin cok onemli onerileriniz nedir acaba?

Eğer sizinle yeterince güçlü bağ kurmadan biraraya getirirseniz, ne olursa olsun tercihi kendi türünden yana olacaktır.

Birbirlerine seslenip susmuyorlar,biri yukari kattan digeri assagi kattan bagiriyor,ve soyledigim gibi yavru 2 gundur butun yemi döküyor ve benden kaciyor universiteye hazirlandigim icin gunun buyuk bolumunu evbdisinda geciriyorum sizce ne yapmaliyim tekrar ayirmalimi

Eğer ilgilenemiyorsanız, bırakın beraber dursunlar, eziyet etmeye gerek yok, belli ki birarada durmak istiyorlar. Aslında kendinize alıştırmak için ortamda tek kuş bulunması daha sağlıklı olacaktır. Sizinle iletişimi belirli bir seviyeye geldikten sonra zaten 100 tane kuşun arasına da koysaniz sizi tercih eder ama bunun için zaman ve emek gerekli.

Eğer ilgilenemiyorsanız, bırakın beraber dursunlar, eziyet etmeye gerek yok, belli ki birarada durmak istiyorlar. Aslında kendinize alıştırmak için ortamda tek kuş bulunması daha sağlıklı olacaktır. Sizinle iletişimi belirli bir seviyeye geldikten sonra zaten 100 tane kuşun arasına da koysaniz sizi tercih eder ama bunun için zaman ve emek gerekli.
Cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim sağ olun