Karadeniz Pet

Yem dökme sorunu

Turhanoğlu

Yeni Üye
Kuşum son iki gündür içinde sarıdarı, hasbur, keten, akdarı ve nijer bulunan yemini sanki birşeyler seçiyormuş gibi tüketiyor (fakat ne istediğini anlayabilmiş değilim / hasbur ayriyeten vardı ve ben yeme biraz daha karistirdim) ve de kafes zeminine saçıyor.

Sözkonusu durumun nedeni yemi begenmemesi mi yoksa farklı bir durum mudur ?

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhabbet kuşların yem seçmesi normal bir şey. Benimkiler yemliği söküp atıyor, yerden istediklerini yiyorlar. Kafesin zeminine attığı yemleri sevmiyor demek ki...

Aspur %40'a kadar verilebilir. Hatta sağlıklısı budur. Eşinme normal bir durum endişelenmeyin, ancak keten ve nijer miktarına dikkat edin fazlası aşırı yağlanma ve tüye sokmaya sebebiyet verir.

Stres,yem seçme ve yemi beğenmeme olabilir.Ben sırf bu yüzden akıllı yemliği çıkardım yem içerisindeki yulafı seçiyordu ona ulaşmak için sürekli çoğu yemi ziyan ediyordu.Normal yemliklerim derin olduğu için şimdi yapamıyorlar:D

Stres,yem seçme ve yemi beğenmeme olabilir.Ben sırf bu yüzden akıllı yemliği çıkardım yem içerisindeki yulafı seçiyordu ona ulaşmak için sürekli çoğu yemi ziyan ediyordu.Normal yemliklerim derin olduğu için şimdi yapamıyorlar:D
Senin sorununun aynısını bende yaşıyorum. Akıllı yemlik kullanmaya devam ediyorum. Hazneye dökülenleri üfleyip tüketilen yulafları ayırıyorum...

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemligi tıka basa doldurmamın bir etkisi var mıdır diye düşünüyorum şimdi ?

Senin sorununun aynısını bende yaşıyorum. Akıllı yemlik kullanmaya devam ediyorum. Hazneye dökülenleri üfleyip tüketilen yulafları ayırıyorum...

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Daha önce böyle yapmıyordu tekrar versela yeme geçince başladı baktım akıllı yemliğin bir manası kalmadı normal yemliğe geçiş yaptım.Hobipet aynı içerikli yemi var ilerde onu deneyeceğim ve tekrar akıllı yemlik deneyeceğim.Şimdilik bu alışkanlıklarını biraz törpülemek adına normal yemlik en iyisi.

Yemligi tıka basa doldurmamın bir etkisi var mıdır diye düşünüyorum şimdi ?

Tabi dökmesi daha kolay oluyor günlük yiyebildikleri kadar bırakın.Yem bitince farklı uygun içerikli başka bir yem kullanın yemide sevmiyor olabilirler.

Bir değişiklik olmuş orada. Kuş bunu sevmemiş o yüzden oraları dağıtıyor çünkü hoşlanmıyor. Ancak bu arada yem dağıtmayı unutturmak zor. Başka yemlik kullanın. Eğer yem seçiyorsa diğer yemide dağıtır. Gözlemleyin. Uzun süre başka yemlikle verin 6 ay kadar, unutabiliyorlar. Ama unutmayıp yeniden yaptıklarıda oluyor.

Geri