Karadeniz Pet

Yem dökme

Esil Çakır

Yeni Üye
Merhaba benim kuşum 5 aylık dişi bir kuş bana halâ alışmadı ve çok yem döküyor herzaman aldığımız yemi veriyorum ama sürekli sabah akşam yemini döküyor aç olunca yiyor ama heryer yem çok uğraştırıyor akıllı yemlik aldık ondan daha fazla döküyor ayrıca kafesinde çok koşuyor ve kafese girmek bilmiyor 😂 kuşumun sağlıklı olmasına olmasına rağmen biraz zayıf ne yapmalıyım 😔

:) bazı kuşlar dikkat çekmek ve oyun amaçlı böyle yapabiliyor siiznkide yaramaz çıkmış 🤣ek olarak yumurta maması,dal darı,aspur verebilirsiniz.Meyve sebze yemiyorsa vitamin takviyesi yapabilirsiniz :)

:) bazı kuşlar dikkat çekmek ve oyun amaçlı böyle yapabiliyor siiznkide yaramaz çıkmış 🤣ek olarak yumurta maması,dal darı,aspur verebilirsiniz.Meyve sebze yemiyorsa vitamin takviyesi yapabilirsiniz :)
Ayrıca şu dikkatimi çekti kuşum yemlikten sadece beyaz sade😀 yemleri daha çok yiyor sade yem alsam dökermi acaba😂

yem kabına her gün bir çorba kaşığı kadar falan yem koysanız dökemez sanırım. tam dolu ise rahat rahat döküyordur :D çok yaramaz bunlar
Ondanda ayağıyla döküyo her türlü boş bırakınca kafeste koşmaya başlıyor çok yaramaaazz😀

O artık oyun haline getirmiş bence 🤣

Napalımm... bide kuşlar için kuş kumu ve vitamin gereklimi ben kullanmıyorumda

Napalımm... bide kuşlar için kuş kumu ve vitamin gereklimi ben kullanmıyorumda
Kuş kumu gerekli diyen var gereksiz diyen var ben kullanmıyorum.Tüy döneminde b vitamini kullanıyorum.Meyve sebze yumurta yediği için vitamin kullanmıyorum.Kafeste kalamar kemiği,mineral blok var ayrıca haftada bir dal darı veriyorım.Bir de probiyotik :)

kuş kumu kafeste bulunmalı. vitamin için de meyve tüketmeli ekstra yapay yollarla da takviye yapılabilir.

Kuşum meyveden çokkk korkuyor .
Renkli meyvelerden korkmaları normal. Bu tür sebze-meyveleri kafes dışında tanıtın. Kuş kumu eğer kafeste mineral blok asılı ise gerekli değil. İkisi de aynı madde zaten. Akıllı yemliği az sayıda kuşa bakıyorsanız kullanmayın. Benim kuşum nefret eder akıllı yemlikten, içinde ne sunsam çıldırıp hepsini dökmeye başlıyor. Bazı arkadaşların kendi kuşlarında da aynı davranışlar varmış. Kuşlara pek uygun olduğu söylenemez. Yem dökmek ya kızgınlıktandır, ya ilgi çekmek içindir. 5 aylık bir kuşun kızgınlıkta olması pek mümkün olmadığından büyük ihtimalle dışarı çıkmak için döküyordur diye düşünüyorum. Günde kaç saat salıyorsunuz?

Renkli meyvelerden korkmaları normal. Bu tür sebze-meyveleri kafes dışında tanıtın. Kuş kumu eğer kafeste mineral blok asılı ise gerekli değil. İkisi de aynı madde zaten. Akıllı yemliği az sayıda kuşa bakıyorsanız kullanmayın. Benim kuşum nefret eder akıllı yemlikten, içinde ne sunsam çıldırıp hepsini dökmeye başlıyor. Bazı arkadaşların kendi kuşlarında da aynı davranışlar varmış. Kuşlara pek uygun olduğu söylenemez. Yem dökmek ya kızgınlıktandır, ya ilgi çekmek içindir. 5 aylık bir kuşun kızgınlıkta olması pek mümkün olmadığından büyük ihtimalle dışarı çıkmak için döküyordur diye düşünüyorum. Günde kaç saat salıyorsunuz?
Sabahtan akşama kadar bazen 7 8 saat olabiliyor

Geri