Karadeniz Pet

Yem son kullanma tarihi hakkında

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Selamun aleyküm arkadaşlar,20kg çuval yemler de SKT tarihi ne kadar önemli?
Bugün Mybestshop ile görüşütüm,20 kg yem için 2015/12 tarihli olduğunu söyledi.
Fakat yem muhafaza koşullarına uyulduğu takrirde bu Sürenin geçmiş olması sorun teşkil etmezmiş,sizce ne kadar doğru?

Son düzenleme:
Kuru ve serin yerde 10 yıl dursa sıkıntı olmaz.

Aynen Levent bey bu şekilde söylediler,Sanırım sizde çuvalla alıyorsunuz,SKT geçmiş ürün kullanımındaherhangi bir problem ile karşılaştınız mı?benim kuş sayım 7 kısmetse bir de yolda:)

Cihan Ustam bence o tarih önemli her zaman tazesi makbuldür

Çuval 1,5-2 ayda boşaldığına denk gelmedi hiç tarihi geçmiş yem.. :)

Anladım Levent bey rşk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:29 -->-> Daha önceki mesaj 00:27 --

Cihan Ustam bence o tarih önemli her zaman tazesi makbuldür

Aslında bizler birşey şey alırken dikkatlice Bakıyoruz,SKT tarihi olan ürünü almıyoruz bakalım artık usta

Son düzenleme:
Bana kalırsa bir problem olmaz. Doğru saklama koşullarında tabii.

Doğru saklama koşullarıyla SKT geçmiş bile olsa güve,kelebek gibi oluşumlar engellenebilir ama doğal olan ürünler gün geçtikçe bayatlayarak ilk günkü tazeliğini kaybedeceklerdir. Bu da kuşlarda ölümcül olmayabilir ama bazı sıkıntılara yol açabilir bence.

Doğru saklama koşullarıyla SKT geçmiş bile olsa güve,kelebek gibi oluşumlar engellenebilir ama doğal olan ürünler gün geçtikçe bayatlayarak ilk günkü tazeliğini kaybedeceklerdir. Bu da kuşlarda ölümcül olmayabilir ama bazı sıkıntılara yol açabilir bence.

Haklısınız bazı kaygılar taşıyorum ama ev içinde Güneş görmeyen bir yerde sorun olur mu?bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

@Yeliz KOCAGÜN hnm sizinde fikrinizi alalım:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

@murat DEMİR11 abi fikrin nedir?

Geri