Karadeniz Pet

Yemde güvelenme

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Yemin bir kısmında güvelenme gördüm hemen müdahele ettim.
Karanlık dolapta cam kavanozlarda saklıyordum nasıl oldu anlamadım.
Artık buz dolabında saklamaya karar verdim orada güvelenme olmaz ama küflenme tehlikesi de var.Bakalım buzdolabıda olmazsa yemi az az alacağım.

Ben de aynı sorunu yaşadım 1 kilo yemi döktüm . Artık kapalı yem kullanıyorum. Mersindeyiz sıcak memleket

güve için sıcaklık hava başka birşey lazım mı?ayrıca bu güve denilen şey papağan çekirdeğinde de çıkan siyah nokta kadar hareketli canlı mı?

Yeni yumurtadan çıkan güveler, kurtçuk şeklinde oluşur , sürekli beslenme ihtiyacı duyar.
Sonra kelebek şekline dönüşürler ve beslenmeden sadece üreme görevini üstlenirler.
Genelde kuru bakliyatlarla evlere giren, sıcak ve nem ile oluşup, hızla üreyen küçük kelebek görünümündeki güveler,mat renklidir ve kanatları tüylüdür.

Cam kavanozda kullanıyorsanız doğaldır nem yapabilir ben kutudan çıkartmıyorum yemi bir sorunda olmuyor

Kutu derken.Çıkarttıktan sonra nasıl ve nerde saklanmalı.Cam olmuyorsa poşettemi yoksa bez keselerdemi.

Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama plastik veya camda saklandığı zaman nem yaptığı için böyle şeyler oluyor ben mamayı karton kutu halinde olandan alıyorum bonnie eğer siz başka bir yem kullanıyorsanız bez torbalarda veya teneke kutularda saklayabilirsiniz hava almadığı için cam ve plastik nem yapar unutmayın

Kağıt poşet,çay poşeti,yada bez torba hepsi var hangisi iyidir