petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yemde güvelenme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Duranettin ERAYDIN tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Duranettin ERAYDIN

Yemin bir kısmında güvelenme gördüm hemen müdahele ettim.
    Karanlık dolapta cam kavanozlarda saklıyordum nasıl oldu anlamadım.
    Artık buz dolabında saklamaya karar verdim orada güvelenme olmaz ama küflenme tehlikesi de var.Bakalım buzdolabıda olmazsa yemi az az alacağım.

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben de aynı sorunu yaşadım 1 kilo yemi döktüm . Artık kapalı yem kullanıyorum. Mersindeyiz sıcak memleket

3. oem

oem Guest

güve için sıcaklık hava başka birşey lazım mı?ayrıca bu güve denilen şey papağan çekirdeğinde de çıkan siyah nokta kadar hareketli canlı mı?

4. Duranettin ERAYDIN

Yeni yumurtadan çıkan güveler, kurtçuk şeklinde oluşur , sürekli beslenme ihtiyacı duyar.
    Sonra kelebek şekline dönüşürler ve beslenmeden sadece üreme görevini üstlenirler.
    Genelde kuru bakliyatlarla evlere giren, sıcak ve nem ile oluşup, hızla üreyen küçük kelebek görünümündeki güveler,mat renklidir ve kanatları tüylüdür.

5. armand0

armand0 Guest

Cam kavanozda kullanıyorsanız doğaldır nem yapabilir ben kutudan çıkartmıyorum yemi bir sorunda olmuyor

6. Duranettin ERAYDIN

Kutu derken.Çıkarttıktan sonra nasıl ve nerde saklanmalı.Cam olmuyorsa poşettemi yoksa bez keselerdemi.

7. oem

oem Guest

siyah nokta kadar olupda hareketli olanlar nedir peki?

8. armand0

armand0 Guest

Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama plastik veya camda saklandığı zaman nem yaptığı için böyle şeyler oluyor ben mamayı karton kutu halinde olandan alıyorum bonnie eğer siz başka bir yem kullanıyorsanız bez torbalarda veya teneke kutularda saklayabilirsiniz hava almadığı için cam ve plastik nem yapar unutmayın

9. Duranettin ERAYDIN

Kağıt poşet,çay poşeti,yada bez torba hepsi var hangisi iyidir

10. Duranettin ERAYDIN

Beze koydum.tşk.

Sayfayı Paylaş