Karadeniz Pet

Yemli koyu renk dışkı

ÖzlemK

Yeni Üye
Merhaba, daha öncede kuşumun kusmasıyla ilgili bir konu açmıştım bir kaç kere kusmuştu veterinere götürdüğüm de dışkılarının normal olduğunu arada olabileceğini söylemişti. Dün yine bir kaç kere kusması oldu yeme içmesinde sorun yoktu. Bu sabah ilk defa böyle dışkısını gördüm. Ne yapmam gerekir sorun nedir? 😔

Ekli dosyalar

• AFE184C4-6F78-437D-9751-C38E3B469A8A.jpeg
    AFE184C4-6F78-437D-9751-C38E3B469A8A.jpeg
    853.6 KB · Görüntüleme: 10
  • 028320DD-4D8A-4395-BABD-1B6E1CD781E3.jpeg
    028320DD-4D8A-4395-BABD-1B6E1CD781E3.jpeg
    978.2 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba,

Dışkılar kötü gözüküyor. Sindirim sisteminde problem olabilir. Kusma derken nasıl kusuyor? Yem kusması çok tehlikeli değil ama köpük şeklinde kusması tehlikeli. Neşesi nasıl?

Merhaba,

Dışkılar kötü gözüküyor. Sindirim sisteminde problem olabilir. Kusma derken nasıl kusuyor? Yem kusması çok tehlikeli değil ama köpük şeklinde kusması tehlikeli. Neşesi nasıl?
Yem kusması var sürekli değil ama ara ara yapıyor. Neşesinde yeme içmesinde sorun yok aynı. İshali normale döndü fakat dışkıları hala yemli. Bu arada çok fazla yem yiyor kafesinde kuş taşıda mevcut onu da yiyor ama 2 gündür böyle

Dışkıda sindirilmemiş yem görünüyorsa, en önemli sebebi bağırsak parazitleridir. Bir veterinerin bunu bilmesi gerekli .

Kuş kumu kullanıyor musunuz ? Kullandığınız kum, Grit kum olmalı.

Dışkıda sindirilmemiş yem görünüyorsa, en önemli sebebi bağırsak parazitleridir. Bir veterinerin bunu bilmesi gerekli .

Bir haftadır iyiydi fakat iki gündür bu şekilde. Grit kuş kumu vardı fakat 2 aylık ve büyük geliyordu sanırım yemeyi denese de kıramıyordu daha küçük tanecikli olanlardan alıp koydum biraz da kömür ekledim ara ara inip yiyor ama yine de böyle 😔 probiyotik ve vitamin de kullanıyorum. Bugün her yer kapalı Yarın dışkısını tekrar veterinere göstereceğim. Yaşadığım yerde anlayan yok gibi bir şey maalesef

sizlerin de tecrübelerine güveniyorum yarın veterinere götürdükten sonra söylediklerini yazacağım, yanlış tanı ve tedavi sürecinden korkuyorum açıkcası yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ediyorum 🙏🏻

sizlerin de tecrübelerine güveniyorum yarın veterinere götürdükten sonra söylediklerini yazacağım, yanlış tanı ve tedavi sürecinden korkuyorum açıkcası yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ediyorum 🙏🏻
Tedavi sürecinden şu aşamada korkmayın. Neşesi iyi, yemesi içmesi iyi ise tedaviye cevap verip en kısa sürede sağlığına kavuşacaktır. Sindirilmemiş yemler varsa sindirim sisteminde problem olabilir.

Tedavi sürecinden şu aşamada korkmayın. Neşesi iyi, yemesi içmesi iyi ise tedaviye cevap verip en kısa sürede sağlığına kavuşacaktır. Sindirilmemiş yemler varsa sindirim sisteminde problem olabilir.
Yeme içme de keyfinde hiçbir sorun yok 🙏🏻 Rahatladım umarım basit bir durum çıkar tedavisi kısa sürer teşekkür ederim.

Bende iki can bakıyorum. Elimden geldiğince sağlıkları hakkında araştırma yapıyorum. Yabancı kuş sitelerinden yeni bilgiler öğrenmeye çalışıyorum.
Yeme içmesi ve keyfi iyi ise hastalık yeni başlamıştır. kısa bir tedavi ile sorun çözülür. Rica ederim.

Bende iki can bakıyorum. Elimden geldiğince sağlıkları hakkında araştırma yapıyorum. Yabancı kuş sitelerinden yeni bilgiler öğrenmeye çalışıyorum.
Yeme içmesi ve keyfi iyi ise hastalık yeni başlamıştır. kısa bir tedavi ile sorun çözülür. Rica ederim.
Veteriner enfeksiyon kapmış deyip toz halde bir ilaç adı “ Niasin” di sanırım onu verdi. Bir hafta boyunca suluğuna ekleyip iki gün ara verip bir hafta da probiyotik kullanması gerektiğini söyledi

Veteriner enfeksiyon kapmış deyip toz halde bir ilaç adı “ Niasin” di sanırım onu verdi. Bir hafta boyunca suluğuna ekleyip iki gün ara verip bir hafta da probiyotik kullanması gerektiğini söyledi
Veterinerin verdi ilaç iç mantar ilacı. Söylediği şekilde kullanın. Evet bu ilaç bağırsaklardaki kötü huylu bakterileri ve mantarları yok ederken aynı zamanda iyi huylu bakterileri de yok edecektir. Tedaviden sonra Probiyotik kullanılarak iyi huylu bakterilerin yeniden bağırsaklarda oluşumu ve çoğalması sağlanması gerekir.

Veterinerin verdi ilaç iç mantar ilacı. Söylediği şekilde kullanın. Evet bu ilaç bağırsaklardaki kötü huylu bakterileri ve mantarları yok ederken aynı zamanda iyi huylu bakterileri de yok edecektir. Tedaviden sonra Probiyotik kullanılarak iyi huylu bakterilerin yeniden bağırsaklarda oluşumu ve çoğalması sağlanması gerekir.
Çok teşekkür ederim dün ilacı suluktan içti bugün sadece bi kaç dışkısı yemliydi 🙏🏻 Bir de kumundan yediği zaman öğürme hareketi yapıp yem kustuğunu fark ettim taşları yutamıyor gibi sanki

Geri