Karadeniz Pet

Kuşum yemek yemiyor ve yemlikteki yemekleri döküyor

raRixo

Yeni Üye
Kuşumu 3 hafta önce petshpotan aldım 5 aylıktı ve ilk 2 hafta yemlerini yedi. 1 hafta önce okuldan geldiğimde etraf yem ile doluydu sonraki gün okula gitmedim ve gözlemledim kuş yemliğindeki yemleri yemiyor ve yemlikten kafasını sokup gagasıyla dışarıya atıyor sonrasında kanatlarını çırparak yemleri kafesten dışarıya fırlatıyor. (dişi muhabbet kuşu ve kabuklu yem) ve bu durum hala devam ediyor aynı zamanda da kaşınıp kafasıyla tüylerinden bir şeyler alıp yiyor acaba bir veterinere götürmem gerekir mi? Şimdiden teşekkür ederim :)

Ekli dosyalar

• 20230104_210508.jpg
    20230104_210508.jpg
    277.2 KB · Görüntüleme: 9
  • 20221215_174036.jpg
    20221215_174036.jpg
    499.2 KB · Görüntüleme: 9
tabii ki ama ben odadayken ve ya etrafta bi şey olunca yapmıyor malesef
İlgi çekmeye çalışıyordur. Şımarıyor kısacası :) kafes dışına çıkmak istediklerinde, ilgi, dikkat çekmek için yada sevdiği bir tohumu ararken yemlerini dökerler genelde. Benim kuşumda yem döküyor ama bu kadar değil, sizinki baya çok döküyormuş.

İlgi çekmeye çalışıyordur. Şımarıyor kısacası :) kafes dışına çıkmak istediklerinde, ilgi, dikkat çekmek için yada sevdiği bir tohumu ararken yemlerini dökerler genelde. Benim kuşumda yem döküyor ama bu kadar değil, sizinki baya çok döküyormuş.
Ek olarak birde dişi kuşlar yuva hazırlığı sırasında dökebiliyorlar :)

evet bir de bilerek yapıyor ben odadayken hiç yapmıyor

Kuşunuz ilgi istiyor. Kafese birkaç oyuncak alın, plastik ne kadar az olursa o kadar iyi. Birde bazen yemi beğenmediklerinde de dökebiliyorlar.

Geri