Karadeniz Pet

yemlikte yem kalmıyorr

hulk42

Yeni Üye
kusu alalı 5 gun oldu kafese alisti sanirsam iki gundur yemlikten yem yemek yerine icine girip eseliyor tum yem sacilip heba oluyor bende bu hareketi yuzunden bugun kus kumu aldim ikinci yemlige 1cm kalinliginda doktum ama nafile yine ayni hareketi yapmaya basladi simdi ve cok yabani bir hayvan forumda herkes yavru kuslari elinde gezdiriyor ben kafese yaklasinca tedirgin oluyor ilgilenmeme ragmen cevaplariniz icin tesekkurler

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bazı üreticilerin kuş bakımı yüzünden , bu kuşlar bu hale geliyor . 5 gün olmuş alalınız daha vire bismillah yani.. :) Elinde yem yedirenler en az 1 aylık eğitim veriyorlar kuşlarına. Bir de kuşun yaşı ile de bağlantılı eğitimi. Eğer 1 yaşından büyük almışsanız ve aldığınız yerde kalabalık bir kuş ordusu varsa yaptığı bu hareketler normaldir..:)

aynı sorun bendede vardı yeni aldımnda öle yapıyordu bende 15 gün felan yemlik takmadım ve yere bir avuç yem atım 15 gün sonra kafesi yemizlyip yem kutusunu aktım sorun cözüldü

Benimki 9-10 aylık. Hala yemliğe girip eşeleniyor :S

Direk yuvadan çıkma yavru almak daha faydalı olur.
Izgaralı yemlik kullan, dökmez bu sayede yemleri :)
+
Kuşu salma sakın.

pet shoptan aldim kaliteli bir yere benziyordu kose basindaki akvaryumcular gibi degil diyerek guvenerek aldik yavru ve erkek dendi kac aylik oldugunu bilmiyorum fazla tecrubem yok internetten okudugum kadar iste bugun salmayi dusunuyodum kafesi temizlerken kusu kafesten cikaramadim vazgectim :) izgarali yemlik nasildir hic gormedim

pet shoptan aldim kaliteli bir yere benziyordu kose basindaki akvaryumcular gibi degil diyerek guvenerek aldik yavru ve erkek dendi kac aylik oldugunu bilmiyorum fazla tecrubem yok internetten okudugum kadar iste bugun salmayi dusunuyodum kafesi temizlerken kusu kafesten cikaramadim vazgectim :) izgarali yemlik nasildir hic gormedim

pati940.JPG

aynı sorun bendede vardı yeni aldımnda öle yapıyordu bende 15 gün felan yemlik takmadım ve yere bir avuç yem atım 15 gün sonra kafesi yemizlyip yem kutusunu aktım sorun cözüldü

kafesin altinda da izgara var bu telin amaci nedir? onu cikarsam bisey olmaz heralde

evet bir sorun olmaz dışkıdan uzak olsun diyede bende yok bir sorun olmuyor

Geri