Karadeniz Pet

Yeni Başladığım İçin Çok Sorum Olacak.

• Konbuyu başlatan Cemdogac
  • Başlangıç tarihi
C

Cemdogac

Guest
1) kuşu alalı 2 gün oldu parmağımda omzumda gezdirebiliyorum. Bazı topiclerde on gün kafesten çıkarılmamalı diyor bazılarında hemen alıştırılmalı diyor hangisi doğru?

2)Bazan yem yemediği zamanlarda da gagasıyla yem kırma sesi gibi sesler çıkarıyor neden??

3) Afedersiniz gagası sürekli kıçında orayı temizliyor. Gaga dışkılanıyor nedendir nasıl önüne geçerim.?

4) Kafesteki tünek yemlik yada diğer şeylerin yerinin değiştirilmesi kafese alışmasını uzatır mı yada stres yaratır mı?

5)malum önümüz kış eşimde bende gündüz evde olmuyoruz. gündüz ısı kaç derecenin altına inmemelidir?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1) kuşu alalı 2 gün oldu parmağımda omzumda gezdirebiliyorum. Bazı topiclerde on gün kafesten çıkarılmamalı diyor bazılarında hemen alıştırılmalı diyor hangisi doğru?
Alıştıysa sorun yok.Kafesten çıkarmayın demelerinin sebebi ortama alışmadığı için uçunca kendini sağa sola çarpmasından.
2)Bazan yem yemediği zamanlarda da gagasıyla yem kırma sesi gibi sesler çıkarıyor neden??
Yediği yemleri sindiriyor kafeste kuş kumu bulundurun ayrı kapta bu sindirimini kolaylaştırır.
3) Afedersiniz gagası sürekli kıçında orayı temizliyor. Gaga dışkılanıyor nedendir nasıl önüne geçerim.?
İshali varsa yani dışkısı cıvıksa poposuna yapışıyor olabilir.Poposunda dışkı yapışıksa önce ılık suyu pamuğa ıslatın hafifçe poposundaki dışkıyı temizleyin kurumuşsa önce zeytinyağ ile de yumuşatabilirsiniz.İshali varsa suyuna avidiare damlatın.Avidiare petshopta vardır.
4) Kafesteki tünek yemlik yada diğer şeylerin yerinin değiştirilmesi kafese alışmasını uzatır mı yada stres yaratır mı?
Yerlerini çok gerekli değilse değiştirmeyin kuşlar aynı saatte yemek yemek ilgilenilmek ve aynı ortam oda kafes konumu ve yerleşimden yem su içmeyi uyumayı severler yoksa stres olabilirler.
5)malum önümüz kış eşimde bende gündüz evde olmuyoruz. gündüz ısı kaç derecenin altına inmemelidir?
15 derece en az.

ama ilk 2 hafta salma sadece eline al cici kuş vs gibi sözler söyle dostum. cunki beyine evin eşyalarin yerini yerleşiyor ucarsam neden dönebilriim vs gibi. yoksa yolu bilemdiği için duvara veya heran gibi bir eşeya çarpıp kanat kırılma vs gibi şeyler le karşila bilirsin.

ben 5. 6. gün kuşu saldım dışarı yaklaşık 1 aydır sadece tek odada uçuyor ve çok mutlu orda
bana göre 15 gün ortamı tanısın diye bişey yok
Uçarak keşfedecek siz de göreceksiniz ilk gün uçuşuyla 3. gün uçuşu manevraları bambaşka olacak

Geri