Karadeniz Pet

Yeni başladım merak ettiklerim.

• Konbuyu başlatan fascinating
  • Başlangıç tarihi
F

fascinating

Guest
Merhaba arkadaşlar adım mutlu bu hobiye yeni başladım. Her insan gibi küçükkende besliyordum fakat profesyonelliği aramadım doğal olarak sadece sevmekti. Cinsiyet, yaş vs hiç önemsemiyorduk. Şimdi ilk kuşumun adı Light Yagami Reis :)

Resmi:

1379709_1397689973833579_564529152_n.jpg

Henüz 1 aylık. Ben onu değil o beni seçti :) Aklıma takılan bir kaç soru var. Evimde bir kaç tür tarantula besliyorum ve bunlar için yetiştirdiğim un kurtlarım var. Bildiği üzere un kurtları çok besleyici, besin değeri yüksek yemlerdir. 1 Aylık kuşa yedirilebilir mi ? Yani bir zarar verir mi merak ediyorum. Aynı zamanda okadar muhabbet kuşu gördüm fakat bu hayvanın hareketlerini hiçbir yerde görmedim. Taklacı güvercin gibi takla açıyor. Dışarı çıkardığımda omzuma gelip kafasını omzuma yan yaslayıp yatıyor. Kafasını okşatmayı seviyor. Bildiğim kadarıyla muhabbet kuşları ayakta ve gagasını omzuna koyup uyuyor. Fakat bu bir yere çöküp başını bir yere koyarak yatmayı çok seviyor. Hasta vs dediler fakat uyku dısındaki zamanında çok hareketli rahat durmuyor. Tam olarak uçamıyor. Normalde elimde tutarken uçma denemesi yapıyor fakat omzuma koyup gezdiriyorum dışarıda. Uslu uslu dikilip etrafına bakıyor hiç kaçmıyor. Kafesine tül takmadım ayağı takılıp kopabilir dediler. Ve son olarak cinsiyetini ne zaman öğrenirim ?

Teşekkürler....

kuşun önden bir fotoğrafını eklerseniz iyi olur gagası görünsün.birde bahsettiğin durumlar yavru bir kuşun özelllikeri bunlar.aynı durum benim kuşumda da var.kesinlikle kafeste durmak istemiyor kafese konulunca kendini tellere çarpıp taklalar atıyor..dışarıda ise çok rahat..ortamam alışması gerek ondan sonra herşey yoluna giricektir.

Anlattığınıza göre kuşunuzun maşallahı var birde resim ekleyebilirseniz cinsiyet hakkında tahmin yapılabilir.

Geri