Karadeniz Pet

Yeni Başlayanlar İçin Yavru Alma

• Konbuyu başlatan Burak Boyacı
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Boyacı

Guest
Abilerim,kardeşlerim ben ve benim gibiler için tecrübeleri olan abilerim kardeşlerimin bu işte yavru almanın püf noktalarını yazabilirlermi mesela neler yapılmalı neler yapılmamalı neler yapılırsa kolay yavru alınabilir neler yapılmassa daha iyi olur bunları yazarsanız çok sevinirim herkez 1 şey yazsa yinede Kar'dır lütfen!

Ben yavru alamadım ama tam almak üzereydim. Neler yapılmamalı söyleyeyim. Yuvaya ilgi duyan dişi varsa kafesin yeri kesinlikle değiştirilmemeli (benimkiler soğuktan hastalandı değîştirmek zorunda kaldım. Sen kafesin yerini en başından iyi belirle)

çok iyi oldu teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:31 --

yokmu tecrübeleri ile yardım edebilecek ?

yavru almak istiyorsan kuşların yeri sabit olacak yer değiştirmeyeceksin ve kuşlarla ilgilenmiyeceksin sevmek okşamak vs.. yemi suyu ver karışma gerisine :) yuvalık takmayı unutma

sessiz bir ortamda yemini suyunu vitaminini ve mamasını eksik etmeden bekliceksin ve kafes temizligininde düzenli yapılması gerek.Gerisi onların keyfine kalmış.

ayşe tursak isimli arkadaşımızın söylediği gayet doğru çünkü şöyle bişey var soğuk algınlığı felan filan hep sıkıntı benim yumurtalı kuşlarımdan bi tanesi bugün soğuk algınlığından mefta oldu ve ayrıca kafes zırt bırt yer değiştirmemeli diğer bi husus yavruluğun içine talaş felan bırakın hamster talaşı sonra mama yumurtlamada büyük bir etkendir bunu söyleyeyim bir kuşun erkeği şıngır mıngır ise bu çok büyük bi avantajdır her zaman için erkek zıpır zıpır olursa daha iyi olur erkek kuşun çiftleşmek istemesinin en büyük belirtisi ayak atmadır bunu dipnot olarak söyleyeyim sonra kaliteli yemler kullanmak önemlidir ve kafes güzel bi yerde olması en önemli etkendir ve kuşunuzun yumurtlaması için kuşların eş olması ve ayrıca eğerki kuşunuz yoksa üreticiden ana altından yavru olmanızı öneririm ki bu çok büyük bir avantaj olur .

çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz eyvallah

Geri