petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni bir kuş daha alsam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tunç ÇAĞATAY tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Tunç ÇAĞATAY

1 Çift jumbo kuşum var, yanlarına ele alıştırmak için bir yavru alsam farklı kafese koysam birbirlerini görmeleri sorun olurmu ? Bazıları kızışmaları için iyi olur bazıları kötü olur diye sizlerin yorumu nedir ?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ele alıştırırken zorluk çekersiniz benim şahsi düsüncem.. yavru kuş her seferinde jumboların kafesine yönelecektir..

3. Tunç ÇAĞATAY

Amacım zaten diğer eşleri kızıştırmak ele alıştırmak yan düşünce.

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    o zaman 60 70 liralık yerli cift alın.. en azından fazla ses olur, onları motive eder.

5. Tunç ÇAĞATAY

Düşüncemde o yönde üretici arkadaşlar normal yavru jumbo verelim en azından ses olur dediler bende almışken çift alıyım jumbolardan ses çıkmazsa yerliler yavru verir diyorum.

Birde 2 tünek var biri yuvalık yanında diğer karşısında, karşısında olanı çıkarıyım diyorumkarşı tüneğe geçince dişi felan yuvalığı inceliyor ama öbür tüneğe geçince takmıyorlar.

6. Sefer CANDAN

Ev ortamında tek çiftten yavru almak çok mu zor olur? Bu düşünce benim de kafamı karıştırıyor

7. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Bende ayni ortamda ele alistiriyorum yvrularimi

8. Tunç ÇAĞATAY

Biraz zor oluyor evet örnek vermek gerekirse ev oramından üreticilere verilen çok dişi biliyorum gittiği yerde 2.gün eş tutup 1 ay sonra yumurta veren. Daha rahat hissediyorlar sanırım kendilerini.

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    bu durumlar olabiliyor, ama bana sorarsanız 2 tünek iyidir, kuslar hareketli olurlar hem yağlanma sorununa bir derece katkısı olur.

Sayfayı Paylaş