Karadeniz Pet

Yeni çiftim Haydar-Aliye

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar :)
Başka bir başlıkta önceden üretim yaptığım kuşlarımın fotolarını paylaşmıştım. Yeni bir şehire taşınıp yalnız yaşamaya başlayınca evde ses olmasını istediğim için yeni bir çift oluşturdum. Yaklaşık 6 hafta önce Haydar'ı fotoğraftaki ekipmanlarla birlikte aldım. Benim etrafta olmamdan ürkmeyecek kadar kendime ve ortama alıştırdıktan sonra da 3 gün önce kendisine eş seçtirmeye gittik ve Aliye'yi seçti. İkisi de yaklaşık 10-12 haftalık. Çok iyi anlaşıyorlar. Kesinlikle birbirlerinden ayrılmak istemiyorlar :) Hatta ben bu mesajı yazarken de birbirlerini kaşımaktalar :)
Aliye henüz yeni bir ortama gelmiş olmanın stresini atamadığından ve kuşçuda yeterli besini alamadığından ötürü bazen kabarık dursa da gün geçtikçe iyiye gidiyor. Bayağı da süsüne düşkün :)

Fotoğraftaki ekipmanların hepsi bu hafta değişecek. Ben malzemelerimi yıllardır İzmir'den getirtirim. Güvendiğim bazı kafesçiler vs var ve hiç üzülmedim şu ana kadar onlardan alışveriş yapmaktan. Yeni kafesin ve ekipmanların siparişini verip yüklü bir meblağ ödedik Haydar'la. Sonra da gidip Aliye'yi aldık zaten :) Ürünler şu anda kargoda, tahminen Pazartesi- Salı geçer elime. Daha sonra da yeni durumda bir fotoğraf paylaşırız. Yoğun olduğum şu dönemi atlatır atlatmaz da kendilerine bir oyun parkı yapacağım yandaki marangoz amcayla. Kendisinin de kuşları varmış, teklifimi duyunca heyecanlandı. Elinde harika dallar var :)

foto11F0raf3.jpg

foto11F0raf1.jpg

foto11F0raf2.jpg

foto11F0raf.jpg

Hayırlı olsun hocam , şu izmirliyi bizede söylesen fena olmaz :)