Karadeniz Pet

yeni dişi aldım ve bazı sorunlarım var

arabonemen

Yeni Üye
arkadaşlar yeni bi dişi aldım resimlerdeki sarı olan kafese koydum erkek direk hücuma geçti dişide tık yok kıpırdamıyo bazı sorularım olacak

1- bu kuş kesin dişi dimi yani ceresi kahverengi sonuçta ?

2- kuş uçamıyor bu normalmi ? kafesin dibinde öyle duruyo sinirlerim bozuldu sanki yavru kuş almışım ya :S halbuki aldım yerde öyle değildi :S

3- benim kuş 1,5 yaşında bu kuş ona uygunmu ?

4- bide resimlerdeki gördünüz gibi poposu var ishal galiba tek kafes var ishal ilacını suya koysam sıkıntı olurmu erkek için ?

g4kML3.jpg

yAPZdy.jpg

2Y2zvj.jpg

Son düzenleme:
Kesinlikle dişi ve cidden çok kızışmış bir kac gün gözlemleyin anlaşırlarsa bol bol yavru alırsınız

işin aslı diğer sorunların cevabına ihtiyacım var :D

Kafese yeni geldi bunların olması normal ama gözlemle düzelip düzelmediğini 1-2 güne toparlamazsa acil tedaviye başlarsın

Kuş yeni gelmiş ve kafes dışında elinde duruyor. Evcil değilse ve kafes dışına çıkmasına rağmen uçamıyorsa bir sıkıntı vardır. Kafesde hareketsiz durabilir ama kafes dışında ya evcil olduğundan uçmaz ki yine arada uçar ya da uçamıyordur. Durum ne kafes dışında uçabiliyor mu?

Kuş yeni gelmiş ve kafes dışında elinde duruyor. Evcil değilse ve kafes dışına çıkmasına rağmen uçamıyorsa bir sıkıntı vardır. Kafesde hareketsiz durabilir ama kafes dışında ya evcil olduğundan uçmaz ki yine arada uçar ya da uçamıyordur. Durum ne kafes dışında uçabiliyor mu?

direk pat diye yere düşmüyo ama uçamıyo sanki yeni doğmuş bi kuş gibi acemi acaba full kafeste durmuş olabilirmi ? belkide hiç dışarda uçmadı ?

( iş saati dışında ) havaya atıp uçmasını sağlamaya çalışmam doğru olurmu malum yeni geldi daha
benden yürüyerek kaçmaya çalışıyo
yerden yükselme max 30 cm. :D

Son düzenleme:
Kesinlikle havaya falan atmayın. Uzun süre kafeste kalıp kanadı tutulmuş da olabilir. Uçamıyor da olabilir. Ne zaman uçamayan bir kuş duysam, görsem ölen kuşum aklıma geliyor :(

Arkadaşlar bu alışma süreci max ne kadar sürer ?

1 - Kızışmış bir dişi.
2- Kuşun kanat ve kuyruğu buradan normal gözüküyor , yeni gelmiş alışma evresinde olduğundan dolayı olabilir.
3- Tahmin 1 yaşa yakın olduğunu düşünüyorum.
4- Bunu anlamanın en iyi yolu başka bir kafese koyup dışkısını gözlemlemek ona göre hareket edersiniz.

Geri