Karadeniz Pet

Yeni doğan kuşlarım hakkında sorular...

generalzilong

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 10 yıllık tek kuş baktıktan sonra çift kuş bakabileceğimizi fark ettik ama hesaba katmadığımız bir şey vardı o da 6 adet yumurtamız olacağıydı. Kuşum 6 adet yumurtladıktan sonra yaklaşık 2 gün önce iki yavru birden aynı gün içerisinde doğdu ve maalesef ilk doğan yavrumuz melek oldu. Artık iyice endişelenmeye başladım çünkü anne kuş bir türlü ne yavruyu besliyor ne de altına alıp ısıtıyor. Hani tam bilmiyorum yumurtadan çıktıktan sonra altına alır mı emin olamıyorum ama gerçekten endişeleniyorum. Yavruyu elimize alıp biz kendimiz beslemeye başladık ufak ufak ve abartmadan. Olayı özetlediğime göre artık sorularıma geçebilirim;
1- Tavsiyeleriniz nelerdir ?
2-Anne yumurtadan çıkmış yavruyu altına alıp ısıtır mı ?
3-Mama olarak ne kullanmalıyım ?
4-Belirli bir süre sonunda anne kuş yavruyu besler mi ?

Anne kuş yavruları ve yumurtaları altına alıp ısıtır ve doğduktan sonra beslemeye başlar.
Annsinin beslemesi iyi olur, yeni doğmuş yavruyu beslemek hiç kolay değil. Yavru besleme mamalarından alın.
Yavruya bakmak için ne zaman açsam sürekli yumurtalardan ve anneden ayrı bir yerde yatıyor bunun için herhangi bir şey yapabilir miyim ? Yoksa kendi alacak mıdır ?

Geri