Karadeniz Pet

Yeni Eş sorunu

Burak Rüzgar

Yeni Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar herkese kolay gelsin.
Benim 2 senedir baktığım bir muhabbet kuşum vardı ve 5 gün önce bir yavru dişi kuş aldım ama bu sefer benim diğer kuş konuşmamaya başladı.Tüylerini kabartıp hep oturuyor.Kafesten dışarı çıktı mı 2 dakika sonra tekrar geri dönüyor.Bunların ilk başlarda olması normal mi? Bir yardımcı olursanız sevinirim

Hayirli olsun oncelikle ilk olarak iki yasindaki evcil kusunuza yavru disi uygun degil en az 8 10 aylik bi disi alsaydiniz iyi olurdu size aliskin oldugu icin kendi cinsiyle ilgilenmeyebilir yada tam tersi sizle ilgisini kesebilir karakterine gore degisecektir bende disi kusu aldigimda erkek kizgin bi sekilde bagirir gibi sesler cikartirdi cildirmis gibi hafif kiskanclik kuskunluk olucaktir keske 6 aylik oldugu zamanlarda es alsaydiniz daha kolay es tutar diye duymustum iki yil uzun sure insallah alisacaklardir zaman verin kavga etmedikleri surece sorun olacagini sanmiyorum :)

Keşke hemen yan yana koymasaydiniz dışardan gelen kuş hastalık taşıyıcısı olabilir es için ise küçük kuş almissiniz yaşına uygun almaliydiniz Güle güle besleyin inşaallah düzelir

Hayirli olsun oncelikle ilk olarak iki yasindaki evcil kusunuza yavru disi uygun degil en az 8 10 aylik bi disi alsaydiniz iyi olurdu size aliskin oldugu icin kendi cinsiyle ilgilenmeyebilir yada tam tersi sizle ilgisini kesebilir karakterine gore degisecektir bende disi kusu aldigimda erkek kizgin bi sekilde bagirir gibi sesler cikartirdi cildirmis gibi hafif kiskanclik kuskunluk olucaktir keske 6 aylik oldugu zamanlarda es alsaydiniz daha kolay es tutar diye duymustum iki yil uzun sure insallah alisacaklardir zaman verin kavga etmedikleri surece sorun olacagini sanmiyorum :)

Öncelikle teşekkürler.Aslında kuşu alan ben değildim.Şuan arasıra kavga ediyorlar.Onun haricinde dediğim gibi artık ne benle ilgileniyor ne de kuşla anlamadım inşallah alışırlar. Yorumunuz için teşekkürler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:12 --

Keşke hemen yan yana koymasaydiniz dışardan gelen kuş hastalık taşıyıcısı olabilir es için ise küçük kuş almissiniz yaşına uygun almaliydiniz Güle güle besleyin inşaallah düzelir

Teşekkürler.İkinci bir kafes almaya fırsatım olmadı.(Kuşu alan ben olmadığım için) İnşallah zamanla düzelirler.

Geri