Karadeniz Pet

yeni kafes

Genelde benimkiler tüneğe tutunup sürekli kanat çırptıklarından:) teşekkürler inşallah bütün hobicilere nasip olur :)

Bu hepimizin ilk yaptığı hatalardan biri.Yıllardır denemişimdir hepte aynı hatay düşmüşümdür.Taki akıllanana kadar.
Kuşların yeri değiştirildiği zaman altında yumurta varsa kırar.Çok nadir olsada aralarında ufak kavgalar olur.Zamanla alışırlar.Tünek sayısı maşallah çokmuş :D tüneklerin sayılarını düşürelim.Birdahada o yemden almayın.O yemin içerisinde meyve diye tabir edilen boyanmış ekmek kırıntıları bulunmakta.Tavsiye etmiyorum.

Ya bende biliyorum sade yem aldım doğru düzgün yemediler tekrar bundan aldım içim rahat değil ama mamayada alışık değiller bari doysunlar diye bundan aldım daha 3 gün oldu olmadı alalı

valla yumurta yok yavru yok ben mamayı şimdiden veriyorum alışsınlar diye yavru olunca en azından iyi olurr diyee değişik bi yem cidden :)

Eğer kuşlar yemiyorsa ilk 10 gün bu yeme %25 yeni aldığın yem,Diğer 10 gün %50 yeni yem,Diğer 10 gün %75 yeni yem ve en sonunda %100 yemle bu işi çözebilirsin.Aspur,Sarı darı,kızıl darı içerikli bir yeme hiçbir kuş yok demez.

Benim tek olan kuş mamayı çok seviyorda bunlara koyuyorum gram oynamıyor. Ek olarak daldarı yiyorlar başkada yemiyorlar. Yeşillikte koydum oda aynı çürudü gitti. Dişi olan allahtan erkekten gördüde kum bari yemeye başladı. Erkek olmasa yanmıştım. Bu arada bir şey bir ihtiyaç sorunuz olursa buraya yazabilirsiniz mustafa bey

Mamayida sizce yeme karıştırsam nasıl olur? Ben genede sade yemden 2. Akilli yemlige koydum. Cunku boyanmis ekmek oldugunu duydugum an yemi sade yeme cevirdim ama yemlik cok az oynuyordu. Bir de icim genede rahat cunku kabuk yerine atiyorlar renkli ekmekleri baska birsey yemediklerinden o yuzden birazda icim rahat

Benim tek olan kuş mamayı çok seviyorda bunlara koyuyorum gram oynamıyor. Ek olarak daldarı yiyorlar başkada yemiyorlar. Yeşillikte koydum oda aynı çürudü gitti. Dişi olan allahtan erkekten gördüde kum bari yemeye başladı. Erkek olmasa yanmıştım. Bu arada bir şey bir ihtiyaç sorunuz olursa buraya yazabilirsiniz mustafa bey

tamam elif hanım :)

bide bence artık kuşları rahat bırakma zamanı geldi derim ben kafanıza takmayın kuşlar alışsın yeterr

Mustafa bey ben 3. Kuşu sırf bu yüzden aldım yoksa bende kafayı yiyecektim onlarda yiyecekti :D

bakalım inşş show jumbo almak istiyorum ama baya pahalı bakalım artık ne denk gelicek nasipp

Ben burda sordumda tanesi 250den başlıyor dedi. Gerçekten çok pahalı

aynen öyle ya onun içinde bekliyorum şuan seninkiler ney ırkları

bende mi öyle bi çift yapsam acaba ya hem uygun olur diye düşünüyorum bakalım..

Çeki daha pahalıya aldım ama aralarında öyle çok buyuk bir para farki yok

anladımm maşallah sizde benim gibi sabahcımısınız ya yatmamıssınız :)))

Geri