petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuş alacağımda yardımcı olurmusunuz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan saygı tarafından 13 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Hakan saygı

Hakan saygı New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar ,
    cekoslavak veya hollanda almayı planlıyorum hem orta irilikte hem canlı renkteler hemde ingilizlere göre daha ucuzlar ,

yaşadığım şehirde kuşları ithal olarak getirten bir yer var , bi de adam bu işin bölümünü okumuş üniversitede ne alakaysa neyse işte

aradım telefonla sordum ( arkadaşlarım önceden almıştı )
    fiyatı rengine cinsine yaşına göre değişilik gösteriyor şu an bişey diyemeyiz gelmeniz gerekli dediler , ortalama fiyatı sordum söylemedi. bu ek olarak kuşcuların yoğun olarak olduğu yerde oradaki kuşların coğu cansız renkte yerli kırması oluyorlar bizdekiler öyle değil geldiğin zaman renklerinin parlaklığındanda anlayabilirsin dedi

1.sorum : sizce neden fiyatını söylememiş olabilir

2.sorum : bir çifti kaça almam uygun olur (cekoslavak veya hollanda)

3.sorum : cekoslavak mı yoksa hollanda mı almam daha iyi olur ..

4.sorum : ithal olarak getirtmenin ne faydası var onu anlamadım

5.sorum : bir çiftim daha var onlardan yavru bekliyorum onlar rahatsızlık duyup kuluçkayı bozarlar mı ?

not : arkadaşlarım ve bir çok kuş beslyeen kişiler bu yere götürür kuşlar hastalandığı zaman veteriner yerine .

#1 Hakan saygı, 13 Şubat 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Şubat 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Fiyat satıcıya göre değişir.Herkes kendi besleyip sattığı kuşa istediği fiyatı isteyebilir. İthal edenler hobi veya üreticilerin altında fiyata kuş satabilirler genelde. Yeni alacağınız kuşları yavru beklediğiniz kuşlardan ayrı bir kafese koyarsanız bir sorun olmaz.

3. Hakan saygı

Hakan saygı New Member

Beğenileri:
    0
    peki hnagi cinsi almamı önerirsiniz

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Irk konusu sizin tercihinize kalmış.Ben bir öneride bulunamam.Küçük ırklar daha hareketli oyuncu olurken iri ırklar hantal fakat gösterişli olurlar.Buna göre karar verebilirsiniz.Ne hantal ne de küçük olsun derseniz bunları arasındaki ırklara bakabilirsiniz.

5. yasin38

yasin38 New Member

Beğenileri:
    0
    slm ben 2 ay önce yavru aldım erkek diye ama herkes dişi diyor gittim bi daha aldım 2 side aynı kafeste net cevap verbilirmisiniz acil erkek çok istiyom tuturamıyorum

6. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    yasin kayseridemi yaşıyorsun

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Yasin, bir konu aç şu bölüme ==> Cinsleri ve Irkları - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu
    Kuşların fotoğraflarını çek burun bölgeleri net görünsün. Flaş kullanma. Fotoğrafları foruma yükle ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

Sayfayı Paylaş