Karadeniz Pet

Yeni kuş aldim aylık dişi ama gözünde sıkıntı mı var?

melodyselin

Yeni Üye
Yeni kuş aldim aylık dişi gözünde sıkıntı var galiba bende kuşu alip suyla temizlemeye çalıştım beceremedim yeni oldugu icin elimi ısırdı çok sertti bisey yapamadim bu konuda yardim edebileceğiniz bisey var mi? Mahur gibi bişey gördüğünüz gibi. Acil. Benden korkmaya başladı ya 4 tane kuş var hatta sadece yem, su ve odami dolastiriyorum hiç alisamadilar beni sevmemelerine çok üzüldüm. Her defasinda korkup kaciyorlar. Napcagimi sasirdim digerleri yaş kuşlar Eylül'de Yavru kuşlar yeni geldi beni sevmelerini nasıl sağlarım?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-30-20-04-12-647_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2019-10-30-20-04-12-647_com.miui.gallery.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 44
  • IMG-20191028-WA0030.jpeg
    IMG-20191028-WA0030.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 45
Nesi var?

Ekli dosyalar

• IMG_20191030_202015.jpg
    IMG_20191030_202015.jpg
    685.1 KB · Görüntüleme: 39
Mantar olabilir. Göz çevresine göze değdirmeyecek şekilde troysd adlı kremi sürün. Bunu 5 gün, günde iki kez(sabah akşam) olmak üzere tekrarlayın.
Kuşlarınıza bol ilgi gösterin. Size mutlaka alışacaklardır merak etmeyin.

Bu kusu bu şekilde satani allah bildiği gibi yapsin insallah oda boyle mantar olur. Kuşun haline bak. Mantar olmus ilerlemişte.

Bu kusu bu şekilde satani allah bildiği gibi yapsin insallah oda boyle mantar olur. Kuşun haline bak. Mantar olmus ilerlemişte.

Vicdan meselesi, insanda biraz vicdan olucak. Geçen bir petshopa girdim kuşların hali içler acısı, sulukları pislik kaplamış artık tabaka olmuş resmen, kafes desen pislik içinde, kuşlar desen hasta. Bide kafese doldurmuşlar birsürü kuş. Ne diyeyim bilmiyorum :confused:

Aynen ben gördüm kafes kir içinde hic temizlenmemis ucuza satti aylik yavru bi tek bu değil daha çok var dün çok ağladık Allah nasip etti diyelim onu kurtarmak bize kaldı. Hali içler acısı petshopa gidip adama kizacagim yazık günah ya bakamayacaksa niye çalışıyor? Heryerde var heryerde. Diğer kuşlar arkadasimin teyzesi yetistirdi güzelleşti sahiplendim bitek mantar hastalığı olan kuşu satın aldik eve gelince fark ettik. Ve o kuşu kardeşim seçti hasta diye geri iade etmek insanligimiza yakismaz sahip cikmayacaksam almayacaktim kuşu ozaman demekki ilgilenmem lazım. Herkesten bir ton laf isittim neymis insana bulaşır geri ver vs canıma tak etti. Inatlastik bi kaç kişi bizle küstü ablam dahil. Ve ben o kişiyle konuscam baktircam kızıma. Hesabı verecek bir gün Allah'a

Aynen ben gördüm kafes kir içinde hic temizlenmemis ucuza satti aylik yavru bi tek bu değil daha çok var dün çok ağladık Allah nasip etti diyelim onu kurtarmak bize kaldı. Hali içler acısı petshopa gidip adama kizacagim yazık günah ya bakamayacaksa niye çalışıyor? Heryerde var heryerde. Diğer kuşlar arkadasimin teyzesi yetistirdi güzelleşti sahiplendim bitek mantar hastalığı olan kuşu satın aldik eve gelince fark ettik. Ve o kuşu kardeşim seçti hasta diye geri iade etmek insanligimiza yakismaz sahip cikmayacaksam almayacaktim kuşu ozaman demekki ilgilenmem lazım. Herkesten bir ton laf isittim neymis insana bulaşır geri ver vs canıma tak etti. Inatlastik bi kaç kişi bizle küstü ablam dahil. Ve ben o kişiyle konuscam baktircam kızıma. Hesabı verecek bir gün Allah'a
Kuşu vermeyin, tedavisi sizin ellerinizden olsun. Kuşla yolunuzun kesişmesinde varmış bir hayır:)

Kuşu vermeyin, tedavisi sizin ellerinizden olsun. Kuşla yolunuzun kesişmesinde varmış bir hayır:)
Vereceğime ölürüm daha iyi. Ilaçları aldim kuşçularla konuştum internet ten arastirdim yem vitamin suyu kontrol ettim. Evet biranda nasıl hayatımıza girdiyse onunla devam ederiz. Hiç şüphem yok alisirlar bir gün aileleri gibi hissederler sabredecegim çünkü sarilmayi dokunmayi omzuma konmasini elime başıma bile kaka yapsa da olur yeterki mutlu olsunlar gerisi boş ♥️

Bulaşıcı bir durum yok.
Ablam bana karşı doldurdu hamile olduğu için sinir etti korkuttu onunla konuşmuyorum önlem almak eyw geri ver ne demek? Ona da dedim ben hasta olursam benide mi atcan evden oda bi can dedim aramiz bozuk ama zamanla unutulur. Kendim mutlulugumu o kuşlarda buldum ilgilenmeyi bile çok seviyorum muhabbet kuş hakkında hiçbir sey bilmesem de.

Titreme derken korktuğu için mi? Kremi gözüne değdirmemeye dikkat edin yineleyeyim.
Isırdı da acıdığı için aaa diye bagirmisligim oldu beni görünce titriyor ve gözüne sokmadim dikkatli oldum kulak temizleyici ile sürerken kafasini cevirip durdu kulak temizleyici tuttu çekti ayaklarina sürdüm yavaş yavas yaptım ama ona dua okudum Allah'ım İnşallah acil şifalar verir Amin

Isırdı da acıdığı için aaa diye bagirmisligim oldu beni görünce titriyor ve gözüne sokmadim dikkatli oldum kulak temizleyici ile sürerken kafasini cevirip durdu kulak temizleyici tuttu çekti ayaklarina sürdüm yavaş yavas yaptım ama ona dua okudum Allah'ım İnşallah acil şifalar verir Amin
Olayi bu kadar içselleştirmeyin verecegime ölürüm falan doğru değil kuşa bu kadar baglanmak kuş öldüğünde yıkım yapar sizde. Sizi hic tanimiyor yeni görmüş elinize alip krem surmussunuz gayet normal sizden korkmasi. Ayrica petshopta satilan kuslar evcil değil yabani olduğu için insandan korkarlar. Bulaşıcı değildir ama siz yinede her duruma karsi kuşa krem sürdükten sonra ellerinizi yikamayi unutmayin bilemezsiniz.

Olayi bu kadar içselleştirmeyin verecegime ölürüm falan doğru değil kuşa bu kadar baglanmak kuş öldüğünde yıkım yapar sizde. Sizi hic tanimiyor yeni görmüş elinize alip krem surmussunuz gayet normal sizden korkmasi. Ayrica petshopta satilan kuslar evcil değil yabani olduğu için insandan korkarlar. Bulaşıcı değildir ama siz yinede her duruma karsi kuşa krem sürdükten sonra ellerinizi yikamayi unutmayin bilemezsiniz.
Çok haklısın ben o anlamda demedim hani geri vermemi istedikleri kişilerden bahsettim ona dedim mecazi anlamda ölsem de vermem demek hepimiz bir gün ölürüz tamam ozaman tavsiyeniz için yardımınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah razı olsun. Çok mutlu oldum. Yinede zamana bıraktım çok çok çok teşekkür ederim içim çok rahat çok şükür Allah size rahatlık versin iyileştiği zaman fotosu cekip atacağım bekliyorum iyileşmesini Elma kızım iyi olması için dua edeceğim. Sizler içinde . Allah'a emanetsiniz çok teşekkür ederim

Çok haklısın ben o anlamda demedim hani geri vermemi istedikleri kişilerden bahsettim ona dedim mecazi anlamda ölsem de vermem demek hepimiz bir gün ölürüz tamam ozaman tavsiyeniz için yardımınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah razı olsun. Çok mutlu oldum. Yinede zamana bıraktım çok çok çok teşekkür ederim içim çok rahat çok şükür Allah size rahatlık versin iyileştiği zaman fotosu cekip atacağım bekliyorum iyileşmesini Elma kızım iyi olması için dua edeceğim. Sizler içinde . Allah'a emanetsiniz çok teşekkür ederim
Rica ederim yardim edebildiysem ne mutlu bana. Sizde Allah'a emanet olun güzel haberlerle gelirsiniz inşallah.

Geri