Karadeniz Pet

YENI KUS ALDIM LUTFEN YARDIM

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
S.a arkadaslar bugün canlipetshopdan 1 adet yavru kuş ve malzemelerini aldım ama kusumun sesi hic çıkmıyor diye bizim burdaki petshopdan 1 tane daha yavru kuş aldım ama hala pek hareket etmiyorlar ve yem ve su icdiklerinide görmedim sizce alışma evresimi. Bide kuşları odanın cami kapıyı kapatıp dışarı salmam gereklimi alışması için. kus icin aldığım malzemeler ;
Kafes
Quik yem
Quik mama
Avilin vitamin
Quik gaga taşı
Quik mürekkep balığı kemiği
suluk
yemlik
Ballı kraker de aldim ama hicbirsey yemedikleri icin vermedim.
Sizce kuslarimin sorunumu var yoksa doğal birseymi zamanla gecermi.
NOT: FOTOĞRAF ATACAKTIM AMA 1 MB DAN BÜYÜK ATILMADIGI İÇİN 1 TANE BILE FOTO ATAMADIM.

ALEYKÜM SELAM ÖNCELİKLE
kuşunuzu yeni aldığınız için hareket etmemesi normaldir.2-3 gün sonra normale döner merak etmeyin.Başka bir yavru almanıza gerek yoktu dişi erkek şeklinde aldıysanız sorun olmaz ama eğitmek istiyosanız dişiyi geri verin çünkü ikisini birden eğitemezsiniz erkek daha kolay eğitilir siz kafese bir tane oyuncak alın (zillere bayılırlar) 2-3 gün sonra yem yer su içer sitresini atsın normale dönücektir

A.S güzel kardeşim öncelıkle kuşların hayırlı olsun, merak edılecek ve endışe duyulacak bır durum yok kuşlar bulunduğu bıraz adapte olmaları lazım yem ve su içmemesi de bu duruma bağlı kısa surede bu sorunlar ortadan kalkacak sende zevkını süreceksın

cevaplariniz icin cok teşekkür ederim ben cinsiyetlerini sordumda adam yavru olduğu icin belli olmaz dedi nasil belirleyebilirim cinsiyetini. Bide 2 kuş ayni anda bakarken ele falan alistiramazmiyim ?

İki kuşu aynı anda alıştırmak imkansız değilse de çok zordur. Bu kuşların karakterleriylede doğru orantılıdır. Güle güle besleyin kuşlarınızı.

Güle güle besleyin. Ballı Kraker takabilirsiniz yemlige alışmasından daha kolay direk yemeye başladığını göreceksiniz

Fotografi hizliresim.coma yukleyip linkini paylasirsaniz daha iyi yardimci olabiliriz.
Kusun tekini sevdiginiz bi arkadasiniza hediye verebilirsiniz petshopa geri vermek bana pek dogru gelmiyor.
İlk aldiginizda kusun otmemesi urkek durmasi yem yememesi su icmemesi normal. 1-2 gun hic ses bile atmayin kusa ilgilenmeyin. Sonrasinda yavasca kafese yaklasip ellerinizi gostermeden alcak bir ses tonuyla konusun. Ani hareketlerden sakinin. Daha sonrasinda sitede yer alan egitim yazilarini uygulayabilirsiniz. Umarim cok guzel bir dostlugunuz olur :)

öncelikle hayırlı olsun ve kuşların ortama alışma aşamasında bi iki güne canlanacaklardır merak etme ve önemli bi uyarıda bulunayım ilk günden kuşlarını odaya salma odayı tanımaları lazım önce uçarken yorulduğunda konabileceği yerleri vs bilmeli malum çabuk yorulan canlılar eğer ortamı tanımadan odaya salarsan yorulunca konacak yer bulamayıp yere düşmeleri çok iyi olmaz iç kanama vs gibi sorunlara yol açabilir.

Geri