Karadeniz Pet

Yeni Kuş Aldım.

fazlu

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün kendime bir muhabbet kuşu aldım. Ama eve gelince kafeste hiç kıpırdamamaya başladı yem de yemiyor, su da içmiyor. Olduğu yerde öyle duruyor. Elimi kafese sokup elime alıştırmaya çalıştım sıkıntı olmadı ilk bi kaç kez kaçtıktan sonra parmağıma tünemeye başladı hiç saldırmadı da. Sizce ilerki günlerde kendine gelip yemini felan yer mi?

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.Yeni alınan kuşlar eve ilk geldiklerinde bulunduğu yeni ortama kafese ve size alışık olmadığı için genel olarak çoğu ilk gün yem yemez su içmezler.(Siz görmeden büyük ihtimal ufak ufak ilerleyen saatlerde alıştıkça kafesini keşfettikçe normal rutin düzene dönecektir.İçiniz rahat olsun.) Saygılarımla..

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.Yeni alınan kuşlar eve ilk geldiklerinde bulunduğu yeni ortama kafese ve size alışık olmadığı için genel olarak çoğu ilk gün yem yemez su içmezler.(Siz görmeden büyük ihtimal ufak ufak ilerleyen saatlerde alıştıkça kafesini keşfettikçe normal rutin düzene dönecektir.İçiniz rahat olsun.) Saygılarımla..

teşekkürler hocam bende öyle düşünmüştümde sormakta fayda olduğunu düşündüm :)

Ne demek rica ederim.Siz yine aklınıza takılan bir şey olursa buradan sorun.Herkes tecrübelerini sizlerle paylaşır ;)

Arkadaşlar aldığım kuş yemek yemeye başladı. Ama hala çok durgun genelde durduğu yerden fazla hareket etmiyor. Elime geliyor kafes dışına çıkaramıyorum sadece youtube dan kuş sesi açınca kendinden geçiyor. Bu seslerle dışarı çıkarttım biraz onda da konduğu yerden fazla hareket etmiyor gidip elime almama izin veriyor ama. Bu durum normal midir?

Arkadaşlar aldığım kuş yemek yemeye başladı. Ama hala çok durgun genelde durduğu yerden fazla hareket etmiyor. Elime geliyor kafes dışına çıkaramıyorum sadece youtube dan kuş sesi açınca kendinden geçiyor. Bu seslerle dışarı çıkarttım biraz onda da konduğu yerden fazla hareket etmiyor gidip elime almama izin veriyor ama. Bu durum normal midir?
Tabii ki normal daha çok yeni, telaş yapmayın zaman tanıyın:)

Bir hafta kadar çok üzerine gitmeyin düzelecektir.

Bol bol odanın içinde kuşunuzu salın. Durduğu yeri tanıması için iyi olur , başlarda kafasını vurabilir dert etmeyin :) düşe kalka...

Odada salın kuş önce kaçacak koymaya çalışırken kayıp düşçek bir yerlere çarpcak ama sonunda odayı tanıycak bu durum her türlü olcak elinize alıştıktan sonrada salsanız öncede salsanız bence şimdiden salın hem yorulacak bir süre sonra siz onu kovaladıkça elinize gelcek.

Geri