Karadeniz Pet

Yeni kuş problemi

DuyguBoncuk

Meraklı Üye
Merhabalar küçük kuşumuz yeni geldi :) Ama kuşun tüylerinde bir problem varmış gibi tüyleri hem dökülüyor hem de çok fazla tüyü yok zaten uçamıyor hop hop geziyor dışarı çıkınca bir bakarmısınız hastalığı felanmı var yoksa küçük olduğu için mi ?
Bi ara bizim boncuğun kafesine koydum ama dikey telli olduğu için ve bizimki suyunu yemini oyuncaklarını kıskandığı için huzursuz oldum ayırdım dışarda ikisi yanyana gelmeyi çok seviyor daha sonra kuş sağlığına kavuşunca aynı kafese koysam olurmu :)
yMloY0.jpg

1ykD11.jpg

b52MOV.jpg

VVLv5V.jpg

zAVrvD.jpg

Yavru kuşun hasta, geçmiş olsun.
İstersen bir veterinere götür. Bu durumdaki bir kuşuma Baytril vererek iyileştirmiştim.

gerçektenmi çok üzüldüm bende acaba küçük olduğu içinmi böyle diyordum bu kuşla ilgili bir konu daha açmıştım orda hasta diyen olmamıştı eminmisiniz acaba

biraz araştırma yaptım da bu fransız tüy dökümü hastalığımı oluyor ve baytril dışında önerebileceğiniz ilaç var mıdır çünkü bu ilaç benim bütçemi aşıyor

Ben başka antibiyotikler de denemiştim. Bayrtil iyi geldi. 35TL civarında olsa gerek.
Hayvan ilaçları satan yerlerde bulabilirsin.

Simdiden geçmiş olsun tedavisinde gecikmeyin

mikostatin şuruba başladım bugün gelişmeleri yazarım inşallah kuşumun tüyleri düzelir

biraz araştırma yaptım da bu fransız tüy dökümü hastalığımı oluyor ve baytril dışında önerebileceğiniz ilaç var mıdır çünkü bu ilaç benim bütçemi aşıyor

ilacı sen 1 hafta kullancaksın veterinere 15 lira versen sana 1 şırıngaya enjekte etse yeter artar 1 damla kullancaksın her gun

hocam iyileştircem derken daha kötü yapmayasın, bi veterinere gösterivereydin.
öyle bişey istermiyim sizce benim diğer kuşuma nasıl baktığımı ve yaşayan herşeyi nasıl sevdiğimi herkes bilir ama veterinere gidecek zamanım yok ve yakın çevremde veterinerde yok bende elimden geldiğince kendi çabalarımla iyileştirmeye çalışıyorum dualarınızı eksik etmeyin

Geçmiş olsun kardeş inşallah en kısa zamanda iyileşir

İnş toparlar kuşunuz sizin Kullandığınız ilacı kim önerdi

Geri