Karadeniz Pet

Yeni Kuşum Hakkında Yorumlarınız.

• Konbuyu başlatan Resul ÖZYURT
  • Başlangıç tarihi
R

Resul ÖZYURT

Guest
Bugün kuşumu kuşçuya götürdüm ve hem cinsiyetini öğrendim hemde yeni bir eş aldım...

Eski muhabbet kuşum evime girmişti bir dolabın arkasında sıkışıp kalmıştı yaklaşık 17 saat kadar... Onu oradan zar zor baya bir çaba sonucu çıkartmıştım ve çıkarttığımda çok korkmuş görünüyordu bu sebeple ona çok özen gösterdim. Bugün ben evde yokken sıkılmasın hemde yanında oyun oynayabileceği bir eş alayım dedim... Kuşumu kuşçuya götürerek yeni bir eş,kafes,yemlik,tahta tünekler,vitamin vs. ihtiyacı olan herşeyi aldım. Şirin bir küvet bile aldım duş için :D :D

Aldığım eşi ben seçtim kuşçu da yeşil olduğu için hoş gözüküyordu ama eve getirip iyice bakınca aslında birbirlerine pek uymadıklarını düşündüm sizin fikriniz nedir bu konuda ?

tqr42.jpg

tqr48.jpg

tqr4h.jpg

tqr4l.jpg

Sarı olan kuş benim eski kuşum sırtı siyah çizgili olan yeni aldığım erkek kuş :)

Bu arada dişi olan yeni eski kuşum erkeği arada gagalıyor neden olabilir :D
Birde yeni aldığım eskisin yanında ufak kaldı gibi biraz :D :D

maşşallah kuşlarınız güzelmiş güle güle besleyın dışı ıçın gzel bı erkek seçmışsınız

maşşallah kuşlarınız güzelmiş güle güle besleyın dışı ıçın gzel bı erkek seçmışsınız

Teşekkür ederim. :)

İkisini birden saldığımda erkek sürekli çarpıyor sağa sola. Dişi odaya alıştığı için konacağı yeri biliyor... Ama erkek bilmiyor ve kafesten çıkınca uçuyor sürekli ve sürekli düşüyor bırakmaya da korkuyorum :/

En iyisi belirli bir süre bırakmayayım. :/

kuşların eşleşmesını ıstıyorsanız kafesten salmayınız

gördüğüm kadarıyla erkeğınız ıdeal ama dışınız eşleşmek ıçın daha genç ileriye doğru eşleşirler yuvalık takmanız gerekr

gördüğüm kadarıyla erkeğınız ıdeal ama dışınız eşleşmek ıçın daha genç ileriye doğru eşleşirler yuvalık takmanız gerekr

Ben bu yaş olaylarından felan pek anlamadığım için aynı tür kuştan bir çok tane vardı ben özellikle aynı yaşta olsun diye üstüne basa basa söyledim :/

Peki kuşlarımın ikisi için tahmini yaş söyleyebilir misiniz? Yada yaş tahmini için yeni resim ekleyeyim mi? ve hangi bölümü daha belirgin çekeyim?

erkek 1 yaşında felan tam eşleşecek kıvamdada dişi bana biraz genç gibi geldı yanı kızışması lazım kızışınca eşleşir

erkek 1 yaşında felan tam eşleşecek kıvamdada dişi bana biraz genç gibi geldı yanı kızışması lazım kızışınca eşleşir

Hmm Peki bir ey daha sorayım...

Dişi kuş erkeğin yanına gidiyor ve erkek ile dişi öpüşür gibi gagaları ile birşey yapıyorlar sonra dişi bazen gagası ile erkeğin ensesine bir şeyler yapıyor bunu yaparken erkek başını eğiyor bazen :D

Nedir bu tam olarak :D