Karadeniz Pet

Yeni kuşum oscar :)

Ahmet35

Yeni Üye
EE08F6EC-EC16-4D4D-8D23-F82DBE4BE5D7.jpeg DEE4BF00-D230-4B0F-A594-FC4E7E58E061.jpeg
EE08F6EC-EC16-4D4D-8D23-F82DBE4BE5D7.jpeg

Güle güle besleyin keretayı,güzel bir erkek ancak tüylerinde biraz düzensizlik var gibi gördüm. Bir yem takviyesi edinin, bünyesine daha da destek olun inşe'Allah ve içinde B vitamini ve B vitamininin formlarını barındıran bir yem takviyesi olsun, günlük kullanımda dahi sıkıntısı olmayan bir marka tercih edebilirsiniz ancak hemen hemen hepsinin içeriği aynıdır. Ben VİTALİS kullanıyorum, tavsiye ederim ki birçok faydası vardır. Ancak Nekton S gibi markalar da benzerdir. Hayırlı, sağlıklı üretimler.

Güle güle besleyin keretayı,güzel bir erkek ancak tüylerinde biraz düzensizlik var gibi gördüm. Bir yem takviyesi edinin, bünyesine daha da destek olun inşe'Allah ve içinde B vitamini ve B vitamininin formlarını barındıran bir yem takviyesi olsun, günlük kullanımda dahi sıkıntısı olmayan bir marka tercih edebilirsiniz ancak hemen hemen hepsinin içeriği aynıdır. Ben VİTALİS kullanıyorum, tavsiye ederim ki birçok faydası vardır. Ancak Nekton S gibi markalar da benzerdir. Hayırlı, sağlıklı üretimler.
Öncelikle değerli bilginiz için teşekkür ederim. Kuşumu alalı daha 1 hafta oluyor bu aralar kanatlarının altını falan da çok kaşıyor o yüzden tüyleri biraz kabarık çıkmış olabilir. Tüy dökme dönemi falan olabilir mi acaba? Bu arada söylediğiniz yemi alıcam hemen

Öncelikle değerli bilginiz için teşekkür ederim. Kuşumu alalı daha 1 hafta oluyor bu aralar kanatlarının altını falan da çok kaşıyor o yüzden tüyleri biraz kabarık çıkmış olabilir. Tüy dökme dönemi falan olabilir mi acaba? Bu arada söylediğiniz yemi alıcam hemen
Yok yem değil, yem takviyesi. Probiyotik ve vitamin uygulaması diyebilirsiniz. Ancak yem değildir yahut da ilaç değildir yahut hazır vitamin değildir. Ancak vitaminleri fazlaca barındırır, birçok işlevi sayesinde birçok rahatsızlıklara önlem alınır. Misal; A vitamini eksikliği sonucu oluşabilecek ishale önlem alınırken bir yandan da içinde bulunan bacillus enzimi sayesinde bağırsaktaki yararlı bakterileri tetikler. Sindirim sistemini güçlendirir ve hakeza birçok fayda inşe'Allah.

Tüye girdiğini zannetmiyorum, daha çok küçük. Kaşınıyor demeniz de kuşlar özellikle kanat temizliğine önem verirler, süreki kanatlarını temizlerler. Kaşınıyor deriz bazen hatta yıkamaya kalkarız ama bu durumda da ciddi bit gibi bir rahatsızlık yoksa şu bilinmelidir, kuşlar tüylerinin altındaki toz zerreciklerini diyebillirim sanırım, belli bir yerden belli bir yere taşırlar. Özellikle papağanlar da bu daha belirgindir, gözle dahi görürüz ve kepek zannederiz. Bu tüylerinin rahat etmesini ve gelişimini hareketini vs kolaylaştırır. Yeri gelmişken acizane ekleyeyim dedim.

Anladım söylediğiniz vitamini en kısa zamanda alıcam nette baktım gördüm. Peki bu vitamini ne sıklıkla kuşuma vericem yemin içine mi karıştırıcam birde?

Çok fazla bilgim olmadığı için tüye girdi sandım bilemedim bilgilendirdiğiniz için de teşekkür ederim :)

Estağfirullah rica ederim, ben teşekkür ederim.

VİTALİS'i yeme karıştırmanızı hatta çoğu multvitaminin vs yeme karıştırılmasını tavsiye etmem. Belki mama olabilir, ancak yein içinde çok fazla ulaşamayız bünyelerine. Suyuna karıştırın, yaklaşık yarım çay kaşığı VİTALİS'i suyuna karıştırarak kullanabilirsiniz. ZAten günlük kullanıldığı için sıkıntı teşkil etmez, isterseniz 1 çay kaşığı da kullanabilirsiniz ama suyunu günlük olarak muhakkak tazeleyin ara da saf su da verin suyun tadını alsın. Aynı zaman da yaklaşık bir çay kaşığı kadar kuru mayayı kuşunuzun suyuna karıştırıp arada bir probiyotik de uygulayın, bu sindirim sisteminin çalışmasında etkili rol oynayan bir takviyedir yine. İsterseniz bu konuyu da bir inceleyebilirsiniz, gerek mama hakkındaki olası sorularınız için gerekse bu uygulamalar için yardımcı olacağını zannediyorum:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Estağfirullah rica ederim, ben teşekkür ederim.

VİTALİS'i yeme karıştırmanızı hatta çoğu multvitaminin vs yeme karıştırılmasını tavsiye etmem. Belki mama olabilir, ancak yein içinde çok fazla ulaşamayız bünyelerine. Suyuna karıştırın, yaklaşık yarım çay kaşığı VİTALİS'i suyuna karıştırarak kullanabilirsiniz. ZAten günlük kullanıldığı için sıkıntı teşkil etmez, isterseniz 1 çay kaşığı da kullanabilirsiniz ama suyunu günlük olarak muhakkak tazeleyin ara da saf su da verin suyun tadını alsın. Aynı zaman da yaklaşık bir çay kaşığı kadar kuru mayayı kuşunuzun suyuna karıştırıp arada bir probiyotik de uygulayın, bu sindirim sisteminin çalışmasında etkili rol oynayan bir takviyedir yine. İsterseniz bu konuyu da bir inceleyebilirsiniz, gerek mama hakkındaki olası sorularınız için gerekse bu uygulamalar için yardımcı olacağını zannediyorum:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Çok teşekkür ederim, daha öğreneceğim çok şey var herşey oscar için :) :)

Çok teşekkür ederim, daha öğreneceğim çok şey var herşey oscar için :) :)
Estağfirullah, aslında bu küçük canlar bize her şeyi öğretiyor. Saygı duymanın sevmekten ileri gelmediği bir dünyada, ancak sahip olduklarımızı seviyoruz. Dolayısı ile duyduğumuz saygı da sevdiklerimize yönelik oluyor. Ki saygı sadece had bilmek, üslup da değildir. Yem vermek, görevini tam yapmaktır :) Minik canlara uyguladıklarımız, aslında genel olarak uygulanması gereken şeylerdir; görevini tam yapmak. İşin ehli olduğumuzu söylüyorsak, işin hakkını vermek gerek. Misal: Kalem alıyorsak, kalemle yazmamız gerekir. Bu açıdan baktığımızda hepimizin öğreneceği çok şey var şu hayatta. İyi forumlar dilerim.