Karadeniz Pet

Yeni kuşum hakkındaki yorumlarını

drsn_19

Meraklı Üye
3a83f23892003ac20a3fa0bcb93491fa.jpg
334b3c1d5411efbd7bda1603b04b5151.jpg
6402b95d5b97eaf9795408d7d47aa000.jpg
7066f79bda89e38e6a5bd338383aa6c7.jpg

Muhabbet kusunu yeni aldim anlayan bi arkadasla beraber aldim kus kizismis dedi aldim o yüzden ama kuşun kalca kisminda pisligi kaliyor bu hastalık belirtisi mi

ishal olduğu için yapışıyor patates haşla ver mama ver geçmezse ilaç veririsin birde kuş kızışmamış

Arkadaş bayadir besliyor o çok kizismis dedi aklim bulandı şimdi

Her kuşta kahverengi olmaz seninki biraz değişik bir renk kurumuş şekli var o kızıştığını gösterir.

Her kuşta kahverengi olmaz seninki biraz değişik bir renk kurumuş şekli var o kızıştığını gösterir.

hee hocam senin sayende bir bilgi daha öğrendim sağolasın birde benim dişinin kızgınlığı geçeli 3 hafta falan oldu ama ceresi hala kahverengi hafif hafif artıyor günden güne havuç falan veriyorum birde nijeri çok verirsem kuşa birden mi kızışıyor

hee hocam senin sayende bir bilgi daha öğrendim sağolasın birde benim dişinin kızgınlığı geçeli 3 hafta falan oldu ama ceresi hala kahverengi hafif hafif artıyor günden güne havuç falan veriyorum birde nijeri çok verirsem kuşa birden mi kızışıyor

nijeri çok verirsen problemlerle karşılaşabilirsin

-yağlanma
-tüye erken girme
-tüyde ki kuşun tüyden geç çıkması
bu yazdıklarım hep çiftleşmeye engel olan nedenler nijeri fazla vermek yerine havuç ve kırmızı salçalık bibere bide turp tohumu keten tohumu yeteri miktarda da nijer kullan derim.

bence ishale en doğal çözüm ;

1 tane haşlanmış patates
1 tane haşlanmış yumurta

yukarıdaki malzemeleri rendele ikisini karıştır ver.2-3 saat sonra al.

ekstra olarak yulaf,aspur ver.(hatta aspuru sürekli ver ishali engellemek için)

nijeri çok verirsen problemlerle karşılaşabilirsin

-yağlanma
-tüye erken girme
-tüyde ki kuşun tüyden geç çıkması
bu yazdıklarım hep çiftleşmeye engel olan nedenler nijeri fazla vermek yerine havuç ve kırmızı salçalık bibere bide turp tohumu keten tohumu yeteri miktarda da nijer kullan derim.

hocam kırmızı biber havucu veriyorum onlara dişinin ceresi tekrardan kahverengiye dönmeye başlamış işe yarıyor galiba birde bugün nijer alıp verecem nijeri ne kadar vermeliyim

aga bu dişi kuş kızışmış beyaz cerelide olsa yavru veriri iyi bir eşle 1 aya

maşallah inşallah alırsın yavru

orası belli olmaz

Geri