Karadeniz Pet

Yeni Kuşum :(

GoldBlack

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir kuş aldım dün . Daha küçük 1,5 aylık . Eve geldiğinden beri hiç ötmedi , yemek yemiyor , su içmiyor. İşin garibi ona dokunmamıza izin veriyor. Bu nasıl olabiliyor ? Yani bildiğim kadarıyla ona yaklasmamıza bile izin vermemeli. Ama ben ona rahatça dokunabiliyorum. Tüneğe yapışıp kalıyor. Ben ona yemek vermesem yemiyorda. Muhabbet kuslarının sesini açıyorum tepki vermiyor. Cidden korkuyorum yardım edin lütfen...:(

Alışma sürecinde henüz ondan yemiyor merak etmeyin bikac gune kadar duzelir fazla rahatsiz etmeyin kendi
haline birakin etrafi tanisin.

Çok teşekkürler. Peki dokunulmasına izin vermesine ne diyorsunuz acaba ? :( yani bu normal mi ?

yeni geldiğinden durgun olması normal bu zaman zarfında onunla ilgilenmeniz ürkütmeden parmağınızı uzatmanız onun size alışmasını sağlayacaktır

bende kuşumu bir hafta önce aldım aynıları bendede oluyordu şimdi iyi

1 haftaya acılır

3 gün önce bende 1.5 aylık bi muahabbet aldım 3 gündür durum bende de böyle sadece ben yokken hareket ediyor kafes kapısı bile açık hiç çıkmıyor dışarı biraz sabredecez sanırım.

Çok normal. Benimkide öyleydi , daha küçük olduğu için dokundurması normal

Yani iyi olur değil mi ? Düzelir. Sesini duymadım ötmüyor :(

kafesin tabanına gasteyle yem koyun yemlikten yemyemez belki.1 1.5 aylık kuş çabuk alış yada elden korkmazlar avuç içine almamak şartıyla 1 aylık kuş aldım diyip alıştıramadım diyenler .bi tanıdık almış 1 aylık diiye 3.4 aylık kuşu vermişler.ilk zamam banada yaptılar 1 aylık istedim 1 aylık diye 5 aylık kuş verdi tamam neyse bi kaç ay sonra ona eş alayım dedim adamlardan 9 ay 1 yaş dişi istedim bana 2.3 aylık dişi verdiler.2 yıl oldu şimdide yuttursunlar ya bakalım. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

konuştur 2 ay sonra konuşur

Geri