Karadeniz Pet

Yeni Kuşum

General Kenobi

Yeni Üye
Merhaba kuşumun bugün evde 3. günü. İlk geldiği gün elimden yem yedi. Bugün parmağıma çıkarmaya çalıştım ama çıkmadı. Kaçmıyor ama göğsüne doğru bastırmama rağmen parmağıma gelmiyor. Ne yapmam gerek teşekkürler.

Öncellikle acele etmeyin bulunduğu ortama alışması bile bir hafta fln sürüyor. 4. Günde elden yem yemeye başladıysa uysal bi kuş. Kafesinde oyuncak olarak zil ve ayna bulundurmayın direk ilgisi onlara kayıyor. Elinle beslemeye devam et en etkili şey evcilleşmede. Kafesin dışına saldığında beslemeye çalış, zamanla parmağına çıkacıktır. Bizim Rocky de çok uğraştırdı parmağa çıkma sürecinde biraz sabır gerektiyor. Yaklaşık 27 28 günde adını söylemeye başladı . Karantina sürecinde bayabi ilgiyle evcilleşti.

Öncellikle acele etmeyin bulunduğu ortama alışması bile bir hafta fln sürüyor. 4. Günde elden yem yemeye başladıysa uysal bi kuş. Kafesinde oyuncak olarak zil ve ayna bulundurmayın direk ilgisi onlara kayıyor. Elinle beslemeye devam et en etkili şey evcilleşmede. Kafesin dışına saldığında beslemeye çalış, zamanla parmağına çıkacıktır. Bizim Rocky de çok uğraştırdı parmağa çıkma sürecinde biraz sabır gerektiyor. Yaklaşık 27 28 günde adını söylemeye başladı . Karantina sürecinde bayabi ilgiyle evcilleşti.
Adını söyletmek için nasıl bir eğitim verdiniz?

Adını söyletmek için nasıl bir eğitim verdiniz?

Adını çok fazla telaffuz ettiğimden kaptı. Evcilleşmeye başlayınca bayabi ilgiliydi bana adınıda biliyordu seslenince hemen bana doğruki tele yapışıyordu, dinliyordu. Sonradan zili oyuncak aldım ilgisi ona kaydı. Şimdi de yanında arkadaşı var, adını söylüyorum sallamıyor bile.

Geri