Karadeniz Pet

Yeni kuşumuza Merhaba.. Cinsiyet ve Yaş hakkında görüş lütfen

Hüseyin Abi

Yeni Üye
Merhaba,

daha önce erkek diye aldığım kuşumuz dişi çıktı 1 yaşını geçti artık. Çok tatlı ama bir o kadar da hırçın bi dişi :)

şimdi de erkek bir kuş alalım dedik. bir süre ayrı kafeslerde bakarız. sonra yan yana kafeslerde dururlar. sonra da bir kafese koyarız dedik.

gittik pet shop'dan bu kuşumuzu aldık ismi HAGİ :)

şimdi bu kuşumuz da kız çıkmasın diye size danışayım dedim. 1.5 - 2 aylık dediler.

cevaplarınızı bekliyorum..

http://u1310.hizliresim.com/1g/q/ttp3q.jpg

http://t1310.hizliresim.com/1g/q/ttp43.jpg

http://u1310.hizliresim.com/1g/q/ttp4m.jpg

Kuş erkek erkek olmasınada sakın dişinin yanına koyim demeyin :)

yorumunuz için teşekkürler.

benimde korkum o. bir süre ayrı kafeste ayrı odada bakacağım. sonra kafesleri yaklaştırırım. en son bir denerim bakalım anlaşacak mı diye :)

neden yavru aldınız ki dişi kızışmıştır artık keşke büyük bir kuş alsaydınız yumurta istiyorsanız tabiki

valla sonuç olarak dişi 1 yıldır tek bakılıyo ve hiç kuş görmedi Birbirlerini ayrı kafeslerde tanıyıp anlaşmaları sıkıntı olabilir... Keşke yanına baskın alfa bi erkek alsaydınız Dişiyi bastırabilicek..

2 aylıktan büyük en az 5 aylık gibi ceresi maviye dönmeye başlamış çünkü bence

yavru erkek almamın nedeni eğitmek istemem..

çok uysal bir kuş. daha alalı bir gün oldu ancak kafes dışından elime alıştı bile. kafesin arasından kendini sevdiriyor.

bizim dişi bırakın sevdirmeyi yanaştırmıyor bile. inanın oturup saatlerce konuşmama rağmen uysallaşmadı. dal darılar, vitaminler ne varsa aldım. salınca omuzumuza konuyor yanımızda dolanıyor ama sebepsiz yere saldırıyor da bazen.. kestiremiyoruz yani ne yapacağını. babacık, cicikuş filan konuşuyor bi kaç kelime.

yumurta almak önceliğimiz değil. ama aralarında 12 ay kadar yaş farkı var gelecekte erkek de kızıştığında yapabilirler mi merak ediyorum doğrusu..

ahmet bey emin misiniz dişi olduğuna ?
öyleyse gidip pet shop'a söylemem gerekecek

hayır yaaaw dişi değil bu kuş ahmet bey sanırım farklılık olsun istedi :D:D:D:D

yavru değil ama hüseyin bey an azından bi 5 aylık var maviye dönmüş artık cere pembe olupta beyaz olsa tamam ama erkeklerde mor olur yavrularda bile ama tabi karar sizin daha tecrübeli arkadaşlarımız yanıtlayacaklardır

ahmet bey neye dayanarak söylediniz bunu merak ettim doğrusu.siz tam tanımıyorsunuz sanırım kuşları ceresi bile maviye dönüyor artık nasıl dişi diyebildiniz :D:D:D:D:D:D

senelere dayanarak söylüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:51 -->-> Daha önceki mesaj 12:49 --

kuş 2.5 aylık dişi yerli kardeş kuştan anlayan kime sorarsan söyler bu forumda bazen bilmeden yorum yapanlar oluyor .http://www.muhabbetkusuureticileri.org/ kardeş bu foruma bir sor istersen.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:54 -->-> Daha önceki mesaj 12:51 --

hayır yaaaw dişi değil bu kuş ahmet bey sanırım farklılık olsun istedi :D:D:D:D

eğer kuş dişi ise özür dileyecek misiniz hanım efendi kuştan anlamadan lütfen yorum yapmayın insanları yanıltıyorsunuz rica ederim herhangi konu hakkında yorum yapmadan önce bilgi sahibi olalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:55 -->-> Daha önceki mesaj 12:54 --

2.5 aylık yerli opal dişi

Son düzenleme:
acaba cinsiyet en net ne zaman belli olur? petshop'a götürmeden önce 1-2 hafta daha beklesem mi diyorum

Kus 3-4 aylık cıvarıdır Ahmet arkadaşı delik etrafındakı beyazlar dişi olduğunu düşündürmüş ama 3-4 aylık dişi burnu bu kadar mavı olmaz su aylıkta kusun burnu bembeyaz gaga kısmına yakın hafıf mavılık olması gerekırdı foto çekilirken flash ve ya o anlık ışık kusu cınsıyetınde yanılmalara sebeb olur kus erkek tır hayırlı olsun

kuş 35 ile 45 günlük arsı net belli olur erkek kuşun ceresi asla beyazdan maviye dönmez önce eflatun sonra giderek koyulaşır ve mavi olur erginleştikçe ve kızgınlaştıkça laciverte yakın mavi olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 13:21 --

kardeş sen dediğim forma koy fotoğrafını bakalım nediyecek orada ki üretici kardeşler Muhabbet Kuşu - Profesyonel Muhabbet Kuşu Üreticileri Platformu

Kus 3-4 aylık cıvarıdır Ahmet arkadaşı delik etrafındakı beyazlar dişi olduğunu düşündürmüş ama 3-4 aylık dişi burnu bu kadar mavı olmaz su aylıkta kusun burnu bembeyaz gaga kısmına yakın hafıf mavılık olması gerekırdı foto çekilirken flash ve ya o anlık ışık kusu cınsıyetınde yanılmalara sebeb olur kus erkek tır hayırlı olsun

yorumunuz için teşekkürler.

Geri