Karadeniz Pet

yeni mubiş yem yemiyor

butters

Yeni Üye
ama yumurtalı mama verince yiyor. yem yemediği için zırt pırt mama yapmaya başladım. yemi sevmediği için mi öyle? yoksa hasta falan da mama güzel olduğu için mi onu yiyor

JI4cSZ8.jpg

11021437_833040740101252_8975828602208464316_o.jpg

Son düzenleme:
Yeni mubiş derken, yeni mi aldınız, yavru mu, ne kadar oldu alalı...

kuşlar ortam değiştirdiğinde bu tip problemler hep oluyor, bence sürekli mama vermeyin, aç kalınca mecburen yemeye başlayacak yemden...

kuşlar ortam değiştirdiğinde bu tip problemler hep oluyor, bence sürekli mama vermeyin, aç kalınca mecburen yemeye başlayacak yemden...

hocam kursağı hep boş ama. sağlıklı gözüküyor hareketli, atik. ölecek diye korkuyorum açlıktan. elle mi beslesem diye düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 11:51 --

güncel
güncel

Siz mamayı kesin. Yeme ilgisi artacaktır. Merak etmeyin açlıktan ölmez. Vitakraft yemi ilk kullandığımda yüzüne bakmamıştı kuşlarım. Ancak 3 gün sonra yemliği temizlerken tek tanenin ziyan olmadığını görmüştüm.

Siz mamayı kesin. Yeme ilgisi artacaktır. Merak etmeyin açlıktan ölmez. Vitakraft yemi ilk kullandığımda yüzüne bakmamıştı kuşlarım. Ancak 3 gün sonra yemliği temizlerken tek tanenin ziyan olmadığını görmüştüm.

tamamdır hocam çok teşekkür ediyorum. peki sizce yeme ilgisinin olmamasının nedeni nedir? marul verdim onu da yemiyor. sadece mama.

Dediğim gibi yem dışındaki gıdaları kesin. Tüy dönemi, yer değişikliği vb. durumlarda kuşta stress oluşur. İlginiz ile atlatır durumu.

Marul mama bunların bu kuşa aşırı derecede zararı olur iyi görünmüyor sıcak ortama alın ve kanarya yemi verin

Keyifsiz gibi

evet aldığım yerde kanadını kesmiş şerefsizler. ilgileniyorum her gün. yemi ağzımla kırıp öyle veriyorum o zaman yiyor yem. alalı da 1 hafta olmadı daha. toparlar umarım. bir de kaç aylık bu tahmininiz var mı? acaba yem kırmayı mı bilmiyor?

Son düzenleme:
Ayrı bir kapta soyulmus yulaf verebılırsınız kusunuz 6-7 aylık degıl en fazla 3,5-4 aylık ve tüğe girmiş vitamin ve mamayı eksık etmeyın toparlanacaktır.

3 4 aylık gibi duruyor o şekilde kırıp vermeyin kafes tabanına kanarya yemi dökün kırar inşaallah çok kötü durumda değil bir de çok elinize almayin

Geri