Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşlarıma nasıl bakmalıyım?

Dün yeni bir çift edindim. Sizdeki turkuaz beyazlı olan benim dişi kuşa benziyor :D Maşallah bu arada.
Oo iyi bakımlar o halde. Bende kuşlarım biraz salonu keşfetsinler dedim. Normalde uçurmayacaktım salonda ama dün kuşlarla ilgili bir video izlerken bunlar sese tepki verip o kuşa ulaşmak istercesine hareket edince dedim çıkarayım. Çıkarttım yatıncaya kadarda dışarda kaldılar o arada parmağımdan yem yemeyi öğretim. Bıcır kızımız daha önce öğrendiği için yemek zilinin adı da bıcır oldu bu arada :D hep onlarla vakit geçirdim konuştum ürkütmedim akiam baktım kafesin üzerinden sevmeme karışmıyorlar. Kız ısırmayı da bıraktı maşallah çok akıllılar. Yatacağımız zaman koydum kafese. 1 saat önce de tekrar çıkardım artık hiç ürkmüyorlar benden çok şaşkın ve mutluyum :) tekli kuş alacaktım eğitmek için artık gerek görmüyorum. Çift kuşları eğitmenin zor olduğunu sanıyordum en azından alıştırmanın ama ilgi ve ürkütmeden yaklaşınca alışıyorlarmış :)

Birini egitince o da merak eder insanı şaşkın bırakır o sekilde devam edin :)

Kafeste olduklarından daha mutlular dışardayken şüphesiz. Canları isterse uçuyorlar canları isterse yanaşıyorlar herşey paşa keyiflerine göre dışarda da üzerinde durabilsinler diye tünek yapacağım malzemeleri alıp

Kafeste olduklarından daha mutlular dışardayken şüphesiz. Canları isterse uçuyorlar canları isterse yanaşıyorlar herşey paşa keyiflerine göre dışarda da üzerinde durabilsinler diye tünek yapacağım malzemeleri alıp
Evin bir köşesine oyun alanı yapabilirsiniz tünek merdiven top oyuncak koyabilirsiniz :)

Geri