Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet kuşumun cinsi ve ırkı

• Konbuyu başlatan Emre GARİP
  • Başlangıç tarihi
E

Emre GARİP

Guest
Merhaba arkadaşlar ben Emre.Forumu yeni kuşum sayesinde tanıdım ve ortam hosuma gittiği için üyelik aldım.Kuşumu alalı 5 gün oluyor. 2. günden itibaren düzenli olarak kafesini açıyorum ve 30-60 dakika civarı serbest bırakıyorum.Artık alıştı zaten kendi girip çıkıyo kafesine ama bana alışmadı daha.Yaklaştım mı ürküyo ve kaçacak yer arıyor.Baya hareketli ve ötüşü de canlı geliyor.Sanırım sağlıklı ama bilemiyorum.Öğrenmek istediğim bir kaç konu var yardımcı olursanız sevinirim.

- Kuşumun cinsi ve ırkı nedir?
- Yaş olarak 40-45 günlük denildi ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.Sizce ne kadardır?
-Kuşumun gagası sağ tarafa dogru kaymış vaziyette eve geldikten sonra farkettim düzelirmi sizce ?

Bunlarda fotoğraflarıı :)

p7Nen.jpg

WsS7M.jpg

onh8.jpg

7Clys.jpg

1Rbar.jpg

irki yerliye benziyor yas ve cinsiyet için kesin birşey söyleyemem resimleri yakın ve 3-4 pozisyonda çekersen kesin bilgi alabilirsiniz

maşallah rengi çok güzel sağlıklı hobiler dilerim.

irki yerliye benziyor yas ve cinsiyet için kesin birşey söyleyemem resimleri yakın ve 3-4 pozisyonda çekersen kesin bilgi alabilirsiniz

Ev arkadaşım kuşlardan anlıyor biraz hollanda dedi ama oda tam emin değil.2 gündür ürkek davranıyor fazla yaklaşamadım fotoğraf cekerken kaçtı süreklii.

Teşekkür ederim yesilcin

Hayırlı olsun güzel bir dişi banada Hollanda gibi geldi

Ceresine yakın fotolar çekip atarsanız net bi cvp alırsınız bide burun deliklerinin etrafı beyazda dişidir.

Ceresi renk almaya baslamis.40 45 gunluk olamaz bu kus.4 aylık var.erkek gibi gördum.yanıliyorda olabilirim cinsiyeti hakkinda

Erkek ve 40-45 gün olamaz bence çünkü gerçekten yapılı duruyor cinsi Hollanda olabilir ama tam emin değilim Yerli ile Hollanda arası birşey :)

yerli olduğu kesinde cinsiyetten emin değilim.

En fazla bu kadar yaklasabildim kuşuma.Gagasındaki yamukluk çok net bir şekilde belli bu fotoğraflarda bunun bir çözümü var mıdır arkadaşlar?
Burun deliklerinin etrafı çok hafif beyaz renkte.Cerenin geri kalan kısmı mavi renkte.
Dünden beri yanına yaklaşmadığım sürece uçmuyor oldugu yerde bekliyor ve tüylerini kabartıyor hafiften.Sabahları çok hareketli ama onun sesine uyandım yine bu sabah.Kafesi ve bu sabah itibariyle yemliğini kemirmeye çalışıyor gaga taşını hiç kullanmıyor ne yapmalıyım?

RkLrh.jpg

dezS1.jpg

PXaT.jpg

tVq6f.jpg

yerli dişi....4-5 aylık olduğu doğrudur. gagası için veterinere gidin sorun bi. ben kuşla oynarken alt gagasını çıkartıp sonra düzeltmek için uğraşıp gagayı geri yerine oturtanları bile duydum. ama siz denemeyin bence ne olur ne olmaz veterinere götürün.geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yerli dişi....4-5 yalık olduğu doğrudur. gagası için veterinere gidin sorun bi. ben kuşla oynarken alt gagasını çıkartıp sonra düzeltmek için uğraşıp gagayı geri yerine oturtanları bile duydum. ama siz denemeyin bence ne olur ne olmaz veterinere götürün.geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Selahattin Bey ilgileneceğim bu durumla.4-5 aylık olması bana alışma sürecini uzatır mı? Bana alışmasını sağlamak için ne yapmalıyım yanına gittim mi kaçacak delik arıyor ve genelde perdenin en üstüne cıkıyor bir dahada inmiyor :)

Teşekkür ederim Selahattin Bey ilgileneceğim bu durumla.4-5 aylık olması bana alışma sürecini uzatır mı? Bana alışmasını sağlamak için ne yapmalıyım yanına gittim mi kaçacak delik arıyor ve genelde perdenin en üstüne cıkıyor bir dahada inmiyor :)

yoo gayet eğitilebilir... merak etmeyin.. bana sorarsanız ilk kafes içinde eğitim verilmeli elinizin sizin zararsız olduğunu anlatmalısınız ona.

yoo gayet eğitilebilir... merak etmeyin.. bana sorarsanız ilk kafes içinde eğitim verilmeli elinizin sizin zararsız olduğunu anlatmalısınız ona.

Dün 10-15 dakika dediğinizi yaptım.Elimi kafese soktum öylece bekledim hafiften oynattım.Kaçmaya calışırken 5-6 kere elimi tünek olarak kullandı ve elimin üstünde bekledi 20 saniye kadar.

valla abi bilen bilir cennet papağanının eğitiminin imkansıza yakın olduğunu ben cennet papağanım için elimi kafesin içinde bi buçuk saat hereketsiz beklettiğimi bilirim :) sabırla olacak :) elinize yem alın öyle bekletin bide.

valla abi bilen bilir cennet papağanının eğitiminin imkansıza yakın olduğunu ben cennet papağanım için elimi kafesin içinde bi buçuk saat hereketsiz beklettiğimi bilirim :) sabırla olacak :) elinize yem alın öyle bekletin bide.

Sağlığı yerinde olsunda sabrederim :) Elimi yem alıp beklemeye devam ederim ozaman :) Gaga taşını kullanmayı nasıl öğreteceğim bilmiyorum bir yolu varmı onunda. Bide kalamar kemiği tavsiye ediyor herkes.Kalamar kemiğinden kasıt gaga taşımı?

hayır kalamar kemiği bildiğiniz kalamarın kemiği yani gaga taşı falan değil.bu
v771q.jpg

onlar meraklı hayvanlardır zamanla kendi merakından öğrenir siz asın dursun orda

Petshoplarda rahatlıkla bulabilirmiyim bu kemiği.Bide yem dısında ne yedirebilirim kuşuma.İnternette ballı kraker tarifi gördüm ondan yapabilirim.Bide mama olarak bişeyler veriliyormus galiba o nedir? :)

Geri