petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni muhabbetimin cinsiyeti nedir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve hido94 tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    S.a kuşu yeni aldım 2 aylık erkek diye verdiler kafa çizgileri fln daha cereye kadar iniyo ama gözdeki irisler bana garip geldi genelede 6-7 aydan sonra iris çıkar dediler cinsiyet ve yaşından tam emin olamadığım için uzman arkadaşların yorumunu bekliyorum. Ayrıca diğer muhabbetlerden büyük bi kuş hollanda dediler ırkınıda yazabilirseniz sevinirm.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yerli 2 aylık civarı bi erkek Güle güle besleyin

3. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    teşekkürler birde kuş hiç ötmüyo yem yiyo ama çok hareketsiz sadece kuş sesi duyarsa ötüyo kafesinde uçmaya başlıyo ama onun dışında hareketsiz 2 gün oldu alalı normalmidir bu ?

4. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Kuş Erkek ve ilk günlerinde böyle olması son derece normal.
    Güle güle besleyin.

5. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    teşekkürler bu gözlerde iris olayı nedir diğer arkadaşlar yetişkin kuşlarda iris olur diyolar ama bu kuşta iris var 2 aylık diye aldım

6. gokhan34

gokhan34 New Member

Beğenileri:
    0
    Hollanda deil kus yerli hollanda biraz daha iri ve kafa cikintilari oluyor.bende hollanda var.

7. raptorap12

raptorap12 New Member

Beğenileri:
    0
    sapına kadar erkek maşallah:D o olayı bilenler aydınlatırsa bnde sevinirim kafa yavru ama gözlerde iris var sanki ben de anlamadım

8. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Gözlemlerimden anladığım kadarıyla irisin kesin bir biçimde yaşla ilintisi olmayabiliyor. Benim 2-3-4 aylık kuşlarımda iris var. İris neyin işareti ya da birşeyin işareti mi bilmiyorum açıkçası.

9. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Kuş 3 aylik falan. Iris oluşumu kuştan kuşa degisiyor. Ama flaşli cekimle flaşsiz cekime gore de degisiyor. Flaşsiz ceksen bu kusun gozu simsiyah cikar. Gule besle delikanliyi

Sayfayı Paylaş