Karadeniz Pet

Yeni Sultan Papağanım ve Cennet Papağanımın Yumurtası..

• Konbuyu başlatan TayfunErbilen
  • Başlangıç tarihi
T

TayfunErbilen

Guest
2 gün önce cennet papağanım yumurtlamaya başladıı :) İlk gördüğümde çok heyecanlandım, hamile olduğunu hareketlerinden davranışlarından anlamıştım ama işte doğruna kadar pek inancım yoktu :) Bakalım kaç tane yumurtası olacak toplamda :)

860452_624041374321018_2123837337_o.jpg

Ve tabi birde yeni bir misafirim var evde.. Sultan papağanım :)

856890_624048777653611_1228176984_o.jpg

1465998_625272217531267_1955467900_o.jpg

ben erkek olduğunu düşünüyorum kafası sarılaşıyor çünkü.. Ancak yaşı konusunda tam emin değilim, yavru dediler aldığım yerde banada daha yavru geldi ama kaç aylık olduğunu bilemiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
cennetlerin resmini koyar mısın mümkünse ben hastayım onlara

Masallah sultanda sultan he :D Cennetlere bi ara iyi merak sarmistim ama cok cirkin otuyor adami deli ederler diye bir yerde okudum ve vazgectim :( Hayirli yavrular nasip etsin rabbim.

Maşallah çok şirinler , umarım sağ sağlim yavrular yeme düşerler..

1999 depreminden önce cennet papağanım vardı ve deprem gecesi öldü. Ondan sonrada bugüne değin kuş edinmedim. Ben odadayken sesi çıkmazdı. Benden başka odaya erkek girdiği zamanda tabi odada ben yoksam susmak bilmezdi. Muhabbet kuşu almadan önce aklımda cennet papağanı vardı ama muhabbette karar kıldım.

Güzel ve sevimli canlılar.

maşallah.. Rabbim hayırlısıyla yavrularını görmeyide nasip etsin...

Maşallah tüyleri kadar yavru nasip olur inşallah.. Bu cennetler çok değişik hayvanlar farklı bir albenileri var bende :)

maşallah. kuslarınız cok saglıklı görünüyor. inşallah yavrularınıda görürüz :)

Maşallah kuşlarınız güzel, bol yumurtalar ve yavrular diyelim :)

Tekrar teşekkürler arkadaşlar, bakalım yumurta sayısı 3 oldu inşallah boş çıkmaz annede üzülmez bizide üzmez :)

maşallah inşallah bol ve sağlıklı yavrularınız olur.sultan ise MTV müzik ödüllerinde sahne alan uçuk zencilere benziyor

cennetler cok guzel, bende gecen gun bir tane cennet aldım henuz cok ufak gorunuyor petshoptan 2 aylık dediler gercek mi bilemedim ama cok sevimli insallah uzun yasar...
bilgilerinizi paylasabılırmısınız cennet papaganı bakımı hakkında?

cennetler cok guzel, bende gecen gun bir tane cennet aldım henuz cok ufak gorunuyor petshoptan 2 aylık dediler gercek mi bilemedim ama cok sevimli insallah uzun yasar...
bilgilerinizi paylasabılırmısınız cennet papaganı bakımı hakkında?

bende hobi olarak bakıyorum normalde üretici değilim.. 1 seneye kadar kuşlar hakkında çok fazla bilgim yoktu ancak şimdiye kadarki deneyimlerimi aktarayım..

Cennet papağanları çok oyuncu kuşlar, bu yüzden onların rahatça dolaşabileceği büyük bir kafes onları çok mutlu ederdi sanırım :) Ve bana kalırsa çift olarak çok daha mutlular, eğer eğitememekten korkuyorsanız önce birini alıp eğitir daha sonra eşini alır eğitir yine çift yetiştirebilirsiniz.

Ben düzenli olarak kafeslerinin kapağını açıyorum, çıkıp dolaşmak isterlerse özgürce dolaşıyorlar..
Kafeste banyoluk, yuvalık, kolay yem yiyebilmeleri için büyük yemlikler mevcut. Ve kafesin telleri dikine değilde yatay şekilde, böylesi tüm kuşlar için daha mantıklı.