Karadeniz Pet

Yeni yavrumuz için tahminler

• Konbuyu başlatan Filiz BAYIR
  • Başlangıç tarihi
Kuşun gagası daha siyah daha yeni yavru yani 30 günlük civarında.
Dişi kuşların eğitimleri erkeklere göre daha zordur. Erkek yavru tercih etmenizde
fayda vardı...Tabi %100 erkek olandan :)

iyi de adam erkek diye verdi erkek değil bu desem götürsem verdiği yeni kuş da öle çıkarsa

çek kırması dediler ama bu konuda siz ne düşünüyorsunuz acaba..çek kırması yerli kuşlara göre vasflımıdır yoksa aynı mı

Nasıl neye göre dişi diyorsunuz hayretle okuyorum yorumlarınızı

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Vücut ve kafa yapısına göre tahmin de ilk kez görüyorum doğrusu yorumlarınızı okuduğumu da söyledim ama hayretle . Lila bir ceresi var üstelik. Aynı durum başıma geldi onu anlatayım.Benzer cereye sahip aynı yapıda bir kuş aldım eve erkek kuşumun yanına dişi olarak. Zaman geçtikçe dişi sandığım kuş erkek kuşuma kur yaptı. Filiz hanım kafanız karışmasın kuş erkek ayrıca iyice emin olayım istiyorsanız kuşunuzu birkaç aynı yaşıt dişi kuşun yanına atın.Kur yapar birine emin olursunuz.

Açıklamalarımı okursanız 12 yıllık tecrübeme dayanarak demiştim. İşte sizin anlamadığınız nokta burası. Ben 36 yaşındayım. Kendimi bildim bileli üreticiyim. Son 12 yıldır da jumbo üretiyprum. Çoğu kişi de beni tanır. Anlayacağınız biz atmıyoruz kardeşim...

Öncelikle Ben size atıyorsunuz demedim. Yaşınızın büyük olması hele ki benim yaşımı bilmeden bana kardeşim dememizi de yadırgadım.Fikrinize şaşırdığımı söyledim ilk kez gördüğümü söyledim dikkat ederseniz vay efendim olur mu öyle şey yazmadım.Saygı duyuyorum. Filiz hanım karar sizin.

arkadaşlar ikinize de teşekkürler abdullah bey bebek olduğu halde kur yapar mı yavrumuz...

Filizu siz bu kuşu sevdiniz anlaşılan bence biraz daha büyüsün size ortama alışsın öyle eş alın yanına. Kur yapmaz henüz ama bi dişiye ilgi duyabilir ben beklemenizden yanayım

kuşu beğendim gerçekten aldığım yerde belki 40 tane yeni yeme düşmüş yavru vardı ama bu yavru kendini gösteriyordu...görsel olarak farklı geldi bana cahilliğimi bağışlayın ama vasıflı bir kuş mu acaba

Estağfurullah cahillik olur mu Vasıflı olması sizin ilginize bağlı birazda çok ilgi gösterirseniz o derece şirinlik yapar

ilginize ve sabrınıza teşekkürler..şu anda kafesin yanına bile yaklaşamıyoruz kendini kafesin içinde çok hırpalıyor..nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz acaba..bu kadar ürkek olması normal mi sizce

Normal ürkek olması hele ki yeni bir ortama gelmesi. Ayrıca geldiği yerde ya da gelirken bişey den korkmuş da olabilir biraz sabrederseniz kendini toplar yakında alışır ortama.

Geri