Karadeniz Pet

Yenı yıne yenıden !!!

• Konbuyu başlatan sabri.kutlay
  • Başlangıç tarihi
S

sabri.kutlay

Guest
Arkadaşlar ıyı gunler tekrardan muhabbet kusu beslemeye karar verdım ve sızlere bazı sorularım olacak cevablarınız ıcın sımdıden tesekkurler...

1-Hangı turden kaç tane almalıyım?

2-Salma mı yoksa kafes seklındemı yapmalıyım?

3-Dısı erkek oranı ne olmalı?

Ve en son olarakta bana BURSAdan kım yardım edebılır...

1- Bu soruya aslında sizin karar vermeniz en değrusu olur bence adetlerine gelince 2-3 tane fazladan dişi olması her zaman iyi olur bence

2- Alacağın kuş adetine göre siz kararvermelisiniz

3- Alacağınız kuş adetine göre çiftler hariçi 2-3 tane dişi fazla olsun seçici olduklarından dolayı

*ilk üretime her zaman küçük kuş ile başlamalısınız eğer baslamazsanız zamanla sıkılıp bırakmak zorunda kalabilirsiniz büyük kuşlar pek kolay eş tutmazlar tutsalar bile yavrulara pek bakamazlar vs vs bu sorunlar türer tabi kimi zaman şansınızda varsa cok güzel başlangıçlarda yapabilirsin..

*Muhabbet Kuşu üretimi salmada pek sağlıklı olamaz bazen kanlı sonuçlar verebilirler yada eşler tutsa bile yumurta kırmalar yavru ölümleri olur heleki kuş sayısı azsa muhabbet kuşu nun doğasında olan şeyler bunlar onun iin tek gözlü kafeslerde dişili erkekli üretim her zaman daha iyidir . bir üretimhane sahibi değilseniz ev gibi ortamlarda tek göz kafesler her zaman idealdir

* orası tamamen sizinle alakalıdır dişiler erkekden fazla olsun yada erkekler dişiden fazla olsun yada ikiside eşit olsun hoşunuza giden kuşu alın yada kafanıza yatanı bu şekildede sonuç alırsınız kafanıza yatan kuşlar her zaman daha iyidir yada hoşunuza giden kuşlara bakmak beslemek üretmeye calısmak her zaman daha zevklidir hayırlısı ile bol üretimler dilerim

Geri