petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni yuvadan atlayan yavrusuyla çiftleşmek istiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fhm001 tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar daha dün yuvadan atlayan yavruyla babası çiftleşmek istiyor üstüne çıkıyor hayvana vuruyor dişiside yumurtaya yatmış durumda yuvalığımı sökmeliyim?

2. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    150
    yavruyu başka kafese alırsanız daha iyi olur yem kırmaya başladı mı yavru ?

3. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    yok hocam daha dün yuvadan çıktı yavru yem falan kıramıyor başka kuşlarımın yumurtasını bunların altına sürmüştüm acaba ondanmı çiftleşmek istiyor hayvan nerden bilecekki başkasının yumurtası olduğunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

4. Süleyman Ekinci

Beğenileri:
    150
    yavrular ne kadarlık şuan ? tanıyabilir mi bilmiyorum ona ustalar yorum yapar her halde.

5. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    yuvadan dün atladı yumurtadan çıkalıda 20 gün olmuştur.

6. Süleyman Ekinci

Beğenileri:
    150
    yavru yem kıramıyorsa kendiniz bakmalısınız bakım besleme bölümünde yavru bakımı hakkında güzel anlatımlı konular var

7. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    Ger anlamamış olsa ciftlesmek istemezdi ic gudusel olarak bu istedgi olmazdi anlamış kendi yavrusu olmadigini artik riskli bence baska kafese ayirin derim bi sabah ölüsü nulurusnuznyavrunun

8. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    onu göze alamam kıymetli bir kuş başka kafese aldım yem kırmayı kendisi öğrenebilirmi hocam ve nasıl beslemeliyim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

hazır kabuksuz muhabbet kuşu yemi yavru yemleri ile beslesem olur mu ?

9. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    dal darı ve aspur koyun önüne biraz gözlemleyin yiyorsa sıkıntı yok , yiyemiyorsa aparatla siz belsemeniz lazım .

10. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    eyer kuşun 30 günlük civarı ise ayrı kafes e alıp kabuksuz yem ve aspur verebilirsin tabana ser tünek kullanma yiyip yemediğini kontrol et kıramaya bilir. kıramazsa sırınga ile 2-3 gün besle zaten baslar kırmaya

11. Ahmet caliskan

Beğenileri:
    1
    Soruya 2.şekilde cevap vermek istiyorum

1. kendi yavrusuda olsa iç güdüsel olarak atlıyo kardeş de olsa atlıyo.

2. yavru yem kıramıyorsa mamayı hafif ıslatıp yada yumurta ve havucla nemlendirip mama şeklinde önüne koyarak ayıra bilirsin. Bazı erkekler çok azgın oldugu için kardeş yavru dinlemez biner af etmez.

Gerisi sana kalmış ayırıp ayırmamak. ben genelde yavru yuvalıkdan 3 defa atlarsa ben direk ayırıyorum. yuvadan atlıyan kuş ayrılmaya hazır istisnalar haricinde.

#11 Ahmet caliskan, 17 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2016
  12. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    yavruyu ayırdım bu erkek ilk defa böyle birşey yaptı bende anlamadım mama ve aspurla bir kaç gün besliyecem benim yavru bayağı iri yem kırmayı becerebilyor galiba yemliğe kafasını sokmuş yem yiyordu sanırım kırıyordurda birde uykuya dalıyor yavru olduğundan galiba?

13. Ahmet caliskan

Beğenileri:
    1
    doğal bir durum dur. yeterli ilgi ve alaka ile hızlı bir şekilde toparlıycakdır bu sırada dal darı aspur ve özlikle mamayı ihmal etme.

14. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    biraz yıprandı bu süreçte dediklerinizi yapacam teşekkür ederim buda yavrum

15. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Ayni durum benim basima geldi, yavruyu ayirip, ayni yasta yavrulari olan baska bir ciftin kafesine koydum, arada kaynadi gitti. Yavrular 20 gunluk olunca yuvaliga dal dari koymaya baslarsaniz, atladiklari zaman zorluk cekmezler.

16. fhm001

fhm001 New Member

Beğenileri:
    0
    Önerileriniz için teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi başka yavruların yanına koydum bende .

Sayfayı Paylaş