Karadeniz Pet

Yeni yuvadan atlayan yavrusuyla çiftleşmek istiyor

fhm001

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar daha dün yuvadan atlayan yavruyla babası çiftleşmek istiyor üstüne çıkıyor hayvana vuruyor dişiside yumurtaya yatmış durumda yuvalığımı sökmeliyim?

yavruyu başka kafese alırsanız daha iyi olur yem kırmaya başladı mı yavru ?

yavruyu başka kafese alırsanız daha iyi olur yem kırmaya başladı mı yavru ?

yok hocam daha dün yuvadan çıktı yavru yem falan kıramıyor başka kuşlarımın yumurtasını bunların altına sürmüştüm acaba ondanmı çiftleşmek istiyor hayvan nerden bilecekki başkasının yumurtası olduğunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

yavrular ne kadarlık şuan ? tanıyabilir mi bilmiyorum ona ustalar yorum yapar her halde.

yavru yem kıramıyorsa kendiniz bakmalısınız bakım besleme bölümünde yavru bakımı hakkında güzel anlatımlı konular var

Ger anlamamış olsa ciftlesmek istemezdi ic gudusel olarak bu istedgi olmazdi anlamış kendi yavrusu olmadigini artik riskli bence baska kafese ayirin derim bi sabah ölüsü nulurusnuznyavrunun

Ger anlamamış olsa ciftlesmek istemezdi ic gudusel olarak bu istedgi olmazdi anlamış kendi yavrusu olmadigini artik riskli bence baska kafese ayirin derim bi sabah ölüsü nulurusnuznyavrunun

onu göze alamam kıymetli bir kuş başka kafese aldım yem kırmayı kendisi öğrenebilirmi hocam ve nasıl beslemeliyim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

hazır kabuksuz muhabbet kuşu yemi yavru yemleri ile beslesem olur mu ?

onu göze alamam kıymetli bir kuş başka kafese aldım yem kırmayı kendisi öğrenebilirmi hocam ve nasıl beslemeliyim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

hazır kabuksuz muhabbet kuşu yemi yavru yemleri ile beslesem olur mu ?

dal darı ve aspur koyun önüne biraz gözlemleyin yiyorsa sıkıntı yok , yiyemiyorsa aparatla siz belsemeniz lazım .

eyer kuşun 30 günlük civarı ise ayrı kafes e alıp kabuksuz yem ve aspur verebilirsin tabana ser tünek kullanma yiyip yemediğini kontrol et kıramaya bilir. kıramazsa sırınga ile 2-3 gün besle zaten baslar kırmaya

Soruya 2.şekilde cevap vermek istiyorum

1. kendi yavrusuda olsa iç güdüsel olarak atlıyo kardeş de olsa atlıyo.

2. yavru yem kıramıyorsa mamayı hafif ıslatıp yada yumurta ve havucla nemlendirip mama şeklinde önüne koyarak ayıra bilirsin. Bazı erkekler çok azgın oldugu için kardeş yavru dinlemez biner af etmez.

Gerisi sana kalmış ayırıp ayırmamak. ben genelde yavru yuvalıkdan 3 defa atlarsa ben direk ayırıyorum. yuvadan atlıyan kuş ayrılmaya hazır istisnalar haricinde.

Son düzenleme:
Soruya 2.şekilde cevap vermek istiyorum

1. kendi yavrusuda olsa iç güdüsel olarak atlıyo kardeş de olsa atlıyo.

2. yavru yem kıramıyorsa mamayı hafif ıslatıp yada yumurta ve havucla nemlendirip mama şeklinde önüne koyarak ayıra bilirsin. Bazı erkekler çok azgın oldugu için kardeş yavru dinlemez biner af etmez.

Gerisi sana kalmış ayırıp ayırmamak. ben genelde yavru yuvalıkdan 3 defa atlarsa ben direk ayırıyorum. yuvadan atlıyan kuş ayrılmaya hazır istisnalar haricinde.

yavruyu ayırdım bu erkek ilk defa böyle birşey yaptı bende anlamadım mama ve aspurla bir kaç gün besliyecem benim yavru bayağı iri yem kırmayı becerebilyor galiba yemliğe kafasını sokmuş yem yiyordu sanırım kırıyordurda birde uykuya dalıyor yavru olduğundan galiba?

doğal bir durum dur. yeterli ilgi ve alaka ile hızlı bir şekilde toparlıycakdır bu sırada dal darı aspur ve özlikle mamayı ihmal etme.

Ayni durum benim basima geldi, yavruyu ayirip, ayni yasta yavrulari olan baska bir ciftin kafesine koydum, arada kaynadi gitti. Yavrular 20 gunluk olunca yuvaliga dal dari koymaya baslarsaniz, atladiklari zaman zorluk cekmezler.

Ayni durum benim basima geldi, yavruyu ayirip, ayni yasta yavrulari olan baska bir ciftin kafesine koydum, arada kaynadi gitti. Yavrular 20 gunluk olunca yuvaliga dal dari koymaya baslarsaniz, atladiklari zaman zorluk cekmezler.

Önerileriniz için teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi başka yavruların yanına koydum bende .

Geri