petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeşil Buğday ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yasin ZORLU tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Yasin ZORLU
    Gizli

Buğdayı ektim bu şekilde büyüdü ve kuşlarım bunu çok seviyorlar. sürekli tepesinden inmiyorlar. :) tabi ne zaman dışarı çıkarırsam hafta 1-2.. bunun bi zararı olur mu olursa nedir? yararı olur mu? olursa ne tür bir yarar sağlar. Buğdayı çimlendirmeme gerek var mı?

2. Hamitcan KARGILI
    Gizli

Güzel olmuş lakin herşeyin fazlası zarar kuşunuzu bunu yedikten sonra dışkısını gözetlemenizi tavsiye ederim ona göre bir önlem alırsınız.

3. Yasin ZORLU
    Gizli

o kadar fazla vermiyorum hafta 1-2 dışkıdada sorun yok şuan.. peki çimlendirme yapmama gerek var mı? yeşil bugday nasıl bir fayda sağlar hangi vitamin vardır bilgi verirseniz sevinirim.

4. Hamitcan KARGILI
    Gizli

Bakteri enfeksiyonları'nın giderilmesi,Yaraların iyileşmesi ve vucut direncini artırdığını biliyorum ama zararları hakkında da bir bilğim yok malesef :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

Tabi daha bilğili bir uzman arkadaşında bilğisine başvurmak gerekir.

5. Yasin ZORLU
    Gizli

üstad yorumu bekliyoruz :)

6. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Haftada bir çimlenmiş buğdayda verebilirsiniz, yeşil buğday gibi ishal yapmıyor.

7. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

bence haftada 1-2 defadan zarar gelmez çok ta güzel olmuş elinize sağlık kafes hala kemirilmemiş bu arada :D

8. Yasin ZORLU
    Gizli

hocam çalışmalar yogun bir şekilde devam ediyor. ama baya zor gibi nerden baksan 1 yıl daha götürü :)

bu buğdayın faydası iyidimiri. pek bilgim yok nasıl bir yarar sağlar bilmek istiyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:39 --

Güncell yorum

9. Onur TEKİN
    Gizli

Buğday değil de kendi yemlerini ekin. Daha bir iştahla yerler.

10. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

süper.bende deneyeceğim kendi yemlerinden

11. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    maşallah maşallah. rica etsem kafesinizin resmini koyar mısınız çok farklı sanırım

12. Yasin ZORLU
    Gizli

kafesi çıta ve çöp şişlerden kendim yaptım 50*35*80 ebadlarında..

tabi artık o ballı kraker yok ve yuvalık takılı :)

kuşlarda bunlar ;

13. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    kafesin tek resmi görünmedi. ama göründüğü kadarıyla harika olmuş maşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 20:59 --

yalnız bu kafese benim paşayı koysan 1 saatte firar eder. Adam tahta tüneği kemire kimire ortadan böldü :)

14. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    buğdayı bu kadar çimlendirerek kuşlarınıza sadece yeşillik vermiş olursunuz, buğday ilk çimlenmeye başladığı aşamada bol miktarda e vitamini içerir, ben bu aşamada uçlarını kesip mamaya ekliyorum, yumurtaların doluluk oranını artırıyor...

15. Yasin ZORLU
    Gizli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:10 --

anladım bende yapıyorum arada.

Sayfayı Paylaş