Karadeniz Pet

yorumlarınızı bekliyorum lütfen

mücahitejderha

Meraklı Üye
kuşlarım yaklaşık 20 gündür çiftleşiyor yumurta falan hiç bişey yok. dişi bi kaç gün öncesine kabarık şekilde hep yuvada duruyordu şuan yuvaya nadir giriyor.
ASIL SORUM
bugün kafesde bi anda bişey dikkatimi çekti küçük bi hareket baktım bit ve ben bir hafta önce kuşumu kontrol etmek için ilk defa elime aldım baktım bit yok tu bugün kuşları aldım kafesden baktım bit yoktu kuşları odaya saldım kafesin çoğu yerinde bit vardı aldım ilaç sıktım yıkadım iyice yuvalıkda plastik olduğu için onuda yıkadım ondada bit vardı çünkü. sonra kuşları kafese tekrar koydum dişi hiç yuvaya girmedi.
dediğim gibi 20 gündür çiftleştiklerini görüyordum son bi kaç gün hariç son bi kaç gündür dişi erkeğe izin vermiyor. yumurtlamamasının sebebi acaba kafesde bit olduğu için olabilir mi?
lütfen yardım.. ne yapmam gerek 20 gündür yumurtlamıyor ve pek belirtide yok çok az kuyruğu ve kanadı düşük ama çok az.

Bitler gerçekten çok ciddi sorunlar yapabiliyor. Dikkat etmenizi tavsiye ederim.

bundan sonra dikkat edecem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:02 --

Güncelllllllllllllll

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:44 -->-> Daha önceki mesaj 20:16 --

Güncellllllllllllllllllllllll

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:44 --

............................................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 21:46 --

........................................................

bit var diye yumurtlamamazlık yapmaz fakat ıyıkı yumurtlamamış yavrular buyuyemeden olebılırdı kusları salma bıdaha kanatlarını her cırptıklarında bıtler heryere yayılırlar kusun coksa avromec baymec yada vilmectin tedarık et az ıse ardap sprey ayrıyetten yuvalıktakı talasları bolfo bit tozuyla karıstırıp koykı yuvalıgın içine bit olusumunu engellesın kafes ve tüm ekıpmanları camasır suyu ıle yıka camasır suyu tum bıtlerı yok eder lakın kusların uzerındekılerede dedıgım ivermectın içeren ılaclardan yada ardap sprey kullanarak kurtulabılırsın kusların bulundugu odayada chrysamed konsantre urunu var bır tablet 5 lt suya karıstırıp kullanıysun odanın her yerınede haftada bır bu ılactan sık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

arkadasım sen hangı ılacları alacagını kararlastır butcene gore cunku aldıgın ılacları sıtede tekrar konu acmadan kullanma cok etkılı ılaclardır hepsıde bıtlerden kultulcam dıye kuslara zarar vermeyesın dişiyide elinle hıc yokladınmı varmı yumurta dıye yumurta tıkanması olmasında gecmıs olsun

bit var diye yumurtlamamazlık yapmaz fakat ıyıkı yumurtlamamış yavrular buyuyemeden olebılırdı kusları salma bıdaha kanatlarını her cırptıklarında bıtler heryere yayılırlar kusun coksa avromec baymec yada vilmectin tedarık et az ıse ardap sprey ayrıyetten yuvalıktakı talasları bolfo bit tozuyla karıstırıp koykı yuvalıgın içine bit olusumunu engellesın kafes ve tüm ekıpmanları camasır suyu ıle yıka camasır suyu tum bıtlerı yok eder lakın kusların uzerındekılerede dedıgım ivermectın içeren ılaclardan yada ardap sprey kullanarak kurtulabılırsın kusların bulundugu odayada chrysamed konsantre urunu var bır tablet 5 lt suya karıstırıp kullanıysun odanın her yerınede haftada bır bu ılactan sık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

arkadasım sen hangı ılacları alacagını kararlastır butcene gore cunku aldıgın ılacları sıtede tekrar konu acmadan kullanma cok etkılı ılaclardır hepsıde bıtlerden kultulcam dıye kuslara zarar vermeyesın dişiyide elinle hıc yokladınmı varmı yumurta dıye yumurta tıkanması olmasında gecmıs olsun

öncelikle yorum için sağolasın. bir çift kuşum var bide ilk kuluçkalarından bi tane yavru var o kadar. kafesi falan iyice yıkadım temizledim yuvalığı tamamen yıkadım(plastik yuvalık) temizledim kuşlarda hiç bit görünmüyor ama ben yinede sprey var adını tam hatırlamıyorum ama avispreydi galiba ondan sıktım sonra kafesede sıktım düzenledim tekrar kuşları yuvaya bıraktım. yumurta tıkanması olduğunu sanmam çünkü kuyruğunda falan çok çok az düşme oluyor bazen elime aldığımdada baktım şişlik yoktu. 20 gündür çiftleşiyorlar onu anlmadım zaten daha yumurtlamadı. bit sorununu çözeceğiz inş. çünkü tertemiz ettim kafeslerini. şimdi sırada yumurtlamama sorunu var onu napacaz hiç bilmiyorum :)

Geri