Karadeniz Pet

yumurta döl tutar mı ?

muhabbetçi

Paylaşımcı Üye
slm kuşlarım uzun bir aradan sonra 3. kuluçkaya başlayacaklar geçen hafta perşembe günü çiftleştiler ben salı günü çiftleştiklerini gördüm uzun bi çiftleşmeydi şimdi kuş bugünlerde yumurtlayacak o çiftleşmedeki döl tutarmı yok sa tutmaz mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

+++++++++++++++++

Bunu nerden bilebilirizki ümit edelim ki tutsun maşallah kuşlarınıza

Abi yani demek istedigim gecen hafta persembe gunu ciftlestiler yumurta 1 hafta sonra cikacakya cikmaya 2 gun kala ciftlestiklerinde yumurtayi etkilemismidir yoksa yumurta kusun karninda zaten olusmusmudur

Yumurta oluncada ciftlesmeye devam edecekler ne kadar çok çiftleşme yumurtanın tutma ihtimali o kadar fazla bir kere ciftlestilerse onlar devam ediyordur zaten

İlk yumurta kuşlar çiftleştikten kaç gün sonra gelirr

Hadi gelin şunu 1-2 ay yapalım :) İşin şakası bir yana da Yaklaşık 8-15 gün arası. Levent Abi'nin dediği gibi dişinin durumuna bağlı.

Nasip kismet. Ben gecen gün denemelik olarak kuluçka makineme 3 yumurta koydum 3 te 3 döllü cikti bazende oluyor 50 yumurtada 10 u döllü cikiyor

İlla 1 hafta 10 gün sonra gelecek diye bir kural yok ortalaması öyle 1 aya 4 5 aya yumurtlayan da var

Yok kalmaz inşaallah ben kendi gözlemlerimi söylüyorum benim bir disim vardı attığım gün ciftlestiler sonra ara ara ciftlesiyorlardi inat ettim ayirmadim kısır olduğunu düşünüyordum tam başkasının yumurtasını koyacaktimki altına 7 ay sonra 3 tane yumurtladi

Yok kalmaz inşaallah ben kendi gözlemlerimi söylüyorum benim bir disim vardı attığım gün ciftlestiler sonra ara ara ciftlesiyorlardi inat ettim ayirmadim kısır olduğunu düşünüyordum tam başkasının yumurtasını koyacaktimki altına 7 ay sonra 3 tane yumurtladi
Maşallah Yusuf Kürşat :) Senin kuşlarda epey dayanıklıymış inat konusunda :) 7 ay demek. Maşallah. Bu bir rekor olmalı ;)

Maşallah Yusuf Kürşat :) Senin kuşlarda epey dayanıklıymış inat konusunda :) 7 ay demek. Maşallah. Bu bir rekor olmalı ;)

Dişi çok güzeldi kıyamadım petshoptan almıştım bu anlattığım mevzu eski zaten gri bi dişiydi 1 tane yavusunu alamadım

Yok hasa biz elimizden geleni yapıyoruz neylerse Mevlam eyler sabiri öğrendik

Geri