Karadeniz Pet

Yumurtalar dolu mu?

Serdar Kaymaz

Yeni Üye
İlk kez yumurtaları kontrol ediyorum 5 yumurtanın 1 tanesinde kırmızılık var 2 tanesindede siyahlık var siyahlığın orda göz gibi nokta filanda var. Acaba çürümüş mü yavru olduğu için mi öyle?
Yumurtaları numaralandırmadım ama ilk yumurta geleli 2 hafta oldu.
Yeni üye oldum doğru yere konu açmamış olabilirim maruz görün.

Yumurtaları ışık tutup fotoğraflayın. Daha net bilgi paylaşımı yapabiliriz.

Üzgünüm ama ben yumurtanın gelişimin durduğunu ve ne yazıkki yavrunun içinde öldüğünü düşünüyorum

Üzgünüm ama ben yumurtanın gelişimin durduğunu ve ne yazıkki yavrunun içinde öldüğünü düşünüyorum
Moralim çok bozuldu ya 5 yumurtadan 1 tane çıkma ihtimali kaldı ozaman.
Yumurtayı tekrar farklı Işık’larda çektim sağlıklı yorum yapabilmek için. Diğeride elimde kalan tek sağlam yumurta (1haftalık)

Ekli dosyalar

• 7F0CE208-FA24-4EDD-95F8-8328B70911A6.jpeg
    7F0CE208-FA24-4EDD-95F8-8328B70911A6.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 68
  • 809C4869-B839-4F24-8C4B-37CDE99BD5CC.jpeg
    809C4869-B839-4F24-8C4B-37CDE99BD5CC.jpeg
    57.7 KB · Görüntüleme: 74
  • 5EE23A99-8BB7-4954-ACBD-83E91DF47444.jpeg
    5EE23A99-8BB7-4954-ACBD-83E91DF47444.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 75
3 numaralı yumurta gelişiyor ancak siz yinede diğerlerine de müdahale etmeyin belki burdan yanılıyoruzdur almayın yani bir de yuvalığınız nasıl

3 numaralı yumurta gelişiyor ancak siz yinede diğerlerine de müdahale etmeyin belki burdan yanılıyoruzdur almayın yani bir de yuvalığınız nasıl
Tahta yuvalık ortasında yuvarlak aparat var ama kuş yuvalığın kenarına topluyor yumurtaları. İçine talaş koymuştum atmıştı , biraz kum koydum ama onlarıda attı tabanı boş şuan. Çürümüş yumurtanın belirtileri nelerdir nasıl anlaşılır birde yumurtayı ışığa koyunca belli bir kısmı mıknatıs gibi kendini öne atıyor.

O ağır kısımdır kararmadan anlaşılır damarlanan yumurta kırmızılar son evrelerde siyahlaşır yumurta. Yumurtalara tam yaramadığını yuvayı benimsemediğini düşünüyorum

O ağır kısımdır kararmadan anlaşılır damarlanan yumurta kırmızılar son evrelerde siyahlaşır yumurta. Yumurtalara tam yaramadığını yuvayı benimsemediğini düşünüyorum
Yuvalığı ilk taktığım gün girmeye başlamıştı yuvalığı benimsedi yem dışında hiç yuvadan çıkmıyor. Bence ısıtamıyor olabilir yumurtaları. Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

Bende ilk 2 yumurtada gelişim durmuş diye düşünüyorum ama inşallah yanılıyorumdur. Yuvanızı kuluçka sonrası plastik folluklu yuvalık ile değiştirirseniz çok daha iyi olacaktır.
Moralim çok bozuldu ya 5 yumurtadan 1 tane çıkma ihtimali kaldı ozaman.
Yumurtayı tekrar farklı Işık’larda çektim sağlıklı yorum yapabilmek için. Diğeride elimde kalan tek sağlam yumurta (1haftalık)

Geçmiş olsun öncelikle. Yuvanın içindeki folluk kısmı kalın sunta veya MDF türü malzeden ise bu durumla karşı karşıya kalmak mümkünmüdür şahsi düşüncem. Ortalama kuşlarimizin hacim yapısından altındaki malzemenin hacim yapısı büyük kalır. Vücuduyla altındaki malzemeyi kendi sıcaklığında tutma ihtimali çok zor bana göre. Kuş dışarda 2-3 dk geçirmiş olsa hızlı soğuma gerceklesir ancak geri ısıtması bir hayli zaman alır. Kuslariniz sıcak yerde ise bu ihtimali yok sayabiliriz. Genetik veya hastalık üzerine yoğunlaşmak gerek.

Yuvalığı ilk taktığım gün girmeye başlamıştı yuvalığı benimsedi yem dışında hiç yuvadan çıkmıyor. Bence ısıtamıyor olabilir yumurtaları. Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.
yuvalığı benimsememiş dediğim kenara çekmesi yumurtaları oyuk kısımda toplamamasından dolayı

Yorumlarınızı dikkate alacağım , kafes sıcak odada. Yumurtaları aldım sadece 1 boş birde gelişen son yumurtayı bıraktım. Diğer yumurtaları hafif kırdım içinde gelişmeden ölmüş yavru vardı ve fena kokuyordu yumurtalar. Son yumurta neticelenince yuvalığıda değiştiririm.

Bozulduğu için o şekilde kokuyordu inşaallah diğeri yaşar

Geri