Karadeniz Pet

yumurta ile ilgili sorun

• Konbuyu başlatan Celalettin TOPAL
  • Başlangıç tarihi
C

Celalettin TOPAL

Guest
sa arkadaşlar takım muhabbet kuşum 7 tane yumurtlamıştı ve yerdeğişikliğinden olmalı sanırım yumurtalar cılık çıktı bende yumurtaların hepsini altından aldım fakat bir sorunum daha var
kuşun götünde hala yumurta var fakat yumurtlamıyo
1 yumurtlamama nedenı ne olabılır
2 şimdi kuşları dinlendireyimmi yoksa kendı halıne mı bırakayım
ilk yumurtayı 04,08,2013 te yumurtlamıştı

yumurta var ve yumurtlamıyor ise yumurta tıkanması olabilir
dinlendirme konusuna gelince kuşlar yeni kuluçkadan çıkmış 2 ay kadar dinlendirin yuvayı çıkarın çiftleşirlerse takarsınız

yumurta var ve yumurtlamıyor ise yumurta tıkanması olabilir
dinlendirme konusuna gelince kuşlar yeni kuluçkadan çıkmış 2 ay kadar dinlendirin yuvayı çıkarın çiftleşirlerse takarsınız

umurta var ve yumurtlamıyor ise yumurta tıkanması olabilir pekı ne yapmam lazızm

Zeytinyagı kullanmalısın ya da cok dikkatli sekilde kendin yumurtlatmalısın eger yumurta var ise. Ama yumurta da olmayabilir. Bazen yaglanmada dişi kuslarda yumurta var gibi görünebiliyor.

amam çok sert elle bellı oluyo hayvanı elıme alır almaz bı bağırmaya başlıyo zaten sınır bozuyoo yağladım daha önce yedı tane yumurtlarken zaten yağ suruyodum sonradan yağ surmedım yumurta içinde duruyo bıde yumurtlayamazsa ölur ddıyolar

kendım zor yumurtlatırım güvercin olsa şekilden şekile sokayım ama muhabbette yenıyız

Evet ölebilme riski var yumurta içeride kalırsa

oyuzden bişiler yapmak lazım getireyım sana yumyurtlat :)

Neden olmasın :D

Geri