Karadeniz Pet

yumurta kontrol

• Konbuyu başlatan ugur_dagdelen
  • Başlangıç tarihi
U

ugur_dagdelen

Guest
Selam arkadaslar kuşumun altında tek bır yumurta var devamlı ustunde yatıyor hıc yem yerken gormedım neden hıc yem yemıyor ayrıca 27 mayısta yumurta yapmıstı 11 gun oldu ne zaman cıkkar yumurtası boş olup olmadıgını nasıl anlarım ?

Tek yumurta yaptılarında genelde kızgınlık yumurtası olabiliyor. Alttan feneri yumurtaya dayayın, doluysa damarlar ve belli olur. Bu arada dişi kuşunuz tek mi yaşıyor? Ya da yanında eşi varsa çiftleştiklerine şahit oldunuz mu?

bundan once bır yumurta daha vardı kafesten atmıstı yuvalıga koymustum yemıstı bu ıkıncı yaptıgı yumurta kuslar sessız sakın bır yerde duruyor yanında erkegıde var kusları sabah ve aksam goruyorum cıflestıklerını gormedım

bundan once bır yumurta daha vardı kafesten atmıstı yuvalıga koymustum yemıstı bu ıkıncı yaptıgı yumurta kuslar sessız sakın bır yerde duruyor yanında erkegıde var kusları sabah ve aksam goruyorum cıflestıklerını gormedım

Eğer olaylar dediğiniz gibiyse bu yumurtanın da üzerinde bir süre yatacak ardından yuvadan atacaktır. Erkek kuşunuzu kızıştırmaya çalışın. Nijer tohumuyla takviye yapabilirsiniz. Genelde erkekler çiftleşmeye istekli olur dişiler kaçarlar, siz de durum biraz daha farklı :eek: