petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta kontrol

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ugur_dagdelen tarafından 7 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. ugur_dagdelen

Selam arkadaslar kuşumun altında tek bır yumurta var devamlı ustunde yatıyor hıc yem yerken gormedım neden hıc yem yemıyor ayrıca 27 mayısta yumurta yapmıstı 11 gun oldu ne zaman cıkkar yumurtası boş olup olmadıgını nasıl anlarım ?

2. Emin Güleç

Emin Güleç New Member

Beğenileri:
    0
    Tek yumurta yaptılarında genelde kızgınlık yumurtası olabiliyor. Alttan feneri yumurtaya dayayın, doluysa damarlar ve belli olur. Bu arada dişi kuşunuz tek mi yaşıyor? Ya da yanında eşi varsa çiftleştiklerine şahit oldunuz mu?

3. ugur_dagdelen

bundan once bır yumurta daha vardı kafesten atmıstı yuvalıga koymustum yemıstı bu ıkıncı yaptıgı yumurta kuslar sessız sakın bır yerde duruyor yanında erkegıde var kusları sabah ve aksam goruyorum cıflestıklerını gormedım

4. Emin Güleç

Emin Güleç New Member

Beğenileri:
    0
    Eğer olaylar dediğiniz gibiyse bu yumurtanın da üzerinde bir süre yatacak ardından yuvadan atacaktır. Erkek kuşunuzu kızıştırmaya çalışın. Nijer tohumuyla takviye yapabilirsiniz. Genelde erkekler çiftleşmeye istekli olur dişiler kaçarlar, siz de durum biraz daha farklı :eek:

Sayfayı Paylaş