Karadeniz Pet

Yumurta Kontrolü

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
Ustalarım kuşlarımın ilk yumurtası 24,12,2014 te geldi dolu mu boş mu olduğu belli olur mu? Işıkla baktım herhangi bir damarlanma yok henüz

Yarın bir daha bakın damarlanma yoksa boştur...

1. Yumurta için söyledim, 7 gün içerisinde tam belirgin olması gerekli, emin olmadığınız sürece yumurtaları atmayın, takipte kalın... Benim ilk kuşumda gözlemlemiştim...

Son düzenleme:
kuluçkaya yattıktan 8 gün sonra başlar diye biliyorum acele etmeyin bence

Benimde aynı 22 aralıkta ilk yumurta geldi,2 gün arayla şu an 4 yumurta var biraz önce tekrar kontrol ettim hepsi boş gibi. Kimi yerlerde 5. günde belli olur yazıyor

Son düzenleme:
zaten ne olursa olsun almayacağım kuşun altından. yatsın alışsın kuluçkaya

Eğer ilk kuluckasinda ise 1 veya 2 tane dolu olur genelde çünkü kuşlar daha acemi oluyorlar

Mustafa Bey, deneyimlerimle değil okuduklarımla söyleyeceğim; kuş ikinci veya üçüncü yumurtadan sonra başladıysa yatmaya, o günden itibaren birkaç gün içinde belli oluyor.
Yani sizin ikinci yumurta 26'sında, üçüncü yumurta dün gelmiş.
Eğer üçüncü yumurtadan itibaren yatmaya başladıysa mesela, daha bir gün olmuş.
Biraz daha bekleyin derim.
İnşaallah sağlıkla büyütürsünüz yavrularınızı :)

ben boşta olsa kuşu yatıracağım 21 gün alırsam 20 güne tekrar yumurtlar zaten. yumurtlamasın hayvan hemen.

ben boşta olsa kuşu yatıracağım 21 gün alırsam 20 güne tekrar yumurtlar zaten. yumurtlamasın hayvan hemen.

benim kuş ilk yumurtada yatmaya başladı 4.gün damarlar net bi şekilde görünüyordu 18.gün yavru çıktı 3.günde de damarlar görünüyor ama çok az belli oluyor :cool: