Karadeniz Pet

Yumurta mı, yağlanma mı, yumurta tıkanması mı?

Dişi kuşumun yumurtası 10 gündür var, yumurtlaması tahminen kaç gün daha sürer? Neredeyse her gününü yuvalıkta geçiriyor. Daha beklemeli miyim yada poposuna zeytinyağı damlatsam mı bi damla?
O fotograflara gore yumurta var demek ne kadar dogru bilemedim hazirlik olabilir denilebilirdi ama dogru duzgun belirti yokmus kuslariniz ne zaman ciftlesmeye basladi son durum fotograflari var midir yuvalikla arasi nasil simdi genel durumu nasil halsizlik durgunluk yeme icmesi nasil

O fotograflara gore yumurta var demek ne kadar dogru bilemedim hazirlik olabilir denilebilirdi ama dogru duzgun belirti yokmus kuslariniz ne zaman ciftlesmeye basladi son durum fotograflari var midir yuvalikla arasi nasil simdi genel durumu nasil halsizlik durgunluk yeme icmesi nasil
Yeme içmesi iyi yani iştahı açık Ahmed Bey ama halsizlik çok görmedim hareketli dişi. Yuvanın içini, kalamarı ve gaga taşı da kemiriyor. Ama bir aydır beraberler çiftleşme göremedim. Erkek kuş fazla evcil (8 yaşında) olduğu için mi çiftleşme olmamıştır? :( Dişi kuşta 4 yaşında. Evde olmadığımız biçok gün oldu. Belki ozamanlarda çiftleşme olmuştur. Sadece birbirlerine yem kusup öpüşüyorlar dişi yuvanın kapısında bekliyor sürekli. Erkekte onu besliyor bazen. Son durum bu resim paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20170828_152012.jpg
    IMG_20170828_152012.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20170828_151520.jpg
    IMG_20170828_151520.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20170828_151645.jpg
    IMG_20170828_151645.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20170828_151614.jpg
    IMG_20170828_151614.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20170828_152007.jpg
    IMG_20170828_152007.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Söylemeyi unutmuşum dışkı da halen büyük. Daha kaç gün beklemeliyiz? Bu şişlik gerçekten yumurta mı yoksa 10 gün sürmesi normal mi?
Bendeki kuşlarda şimdi yumurtladı 1,5 aydır Dışkısı büyüktü hergün sabah çiftleşiyorlardı ama birtürlü yumurtlamıyordu ama en sonunda yumurtladı.

Bendeki kuşlarda şimdi yumurtladı 1,5 aydır Dışkısı büyüktü hergün sabah çiftleşiyorlardı ama birtürlü yumurtlamıyordu ama en sonunda yumurtladı.
Maşallah. Gözünüz aydın diyim ozaman Osman Bey. :) Peki dişinin poposundaki şişlik 1,5 aydır var mıydı? Yada 1,5 aydır yumurtlama belirtilerinin tümü var mıydı? Yani bu şişliğin nekadar süreceği belli olmuyor mu? Herhangi bir rahatsızlık olmasından şüphelenmemek için soruyorum.

Maşallah. Gözünüz aydın diyim ozaman Osman Bey. :) Peki dişinin poposundaki şişlik 1,5 aydır var mıydı? Yani bu şişliğin nekadar süreceği belli olmuyor mu? Herhangi bir rahatsızlık olmasından şüphelenmemek için soruyorum.
Biyerde okumuştum,dişi kuşlar yumurtayı içinde tutabiliyormuş ve yumurtlaması onun isteğine bağlıymış.

Biyerde okumuştum,dişi kuşlar yumurtayı içinde tutabiliyormuş ve yumurtlaması onun isteğine bağlıymış.
Yaa öylemi. :) 3 hafta kadar önce dişi 2 tane yumurtlamıştı. Yumurtalar boş ve çürüktü. Şimdi yine var gibi yumurta bakalım. Ben çok araştırdım. Artık kafam karışmak üzereydi. Neyse daha beklicez ozaman anlaşılan. :) Teşekkürler..