Karadeniz Pet

Yumurta Sorunu?

• Konbuyu başlatan Faruk ÖZÖKTEM
  • Başlangıç tarihi
F

Faruk ÖZÖKTEM

Guest
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler öncelikle.
Benim iki adet muhabbet kuşum vardı dişi olan mantar ve çiçek hastalığına yakaklandığı için onu erkekten ayırdım ve erkeğe yeni bir dişi aldım fakat bu aldığım dişi kızışmıştı ceresi kahverengiydi. Diğer hasta olan kuşum ile erkekte zaten pek anlaşamamıştı. Ve yeni gelen ile de anlaşamıyorlar gibi gözlemledim ben öyle büyük kavgaları yoktu arada sırada öpüşüyorlardı. İşin garibi bu kuşum geleli yaklaşık bir ay oldu hiç yuvaya girip çıkmadı ama çok şişmişti ben kilo aldı sandım kuşcuya götürdüm meğerse yumurtası varmış. Acaba geldiği yerde mi çiftleşti yoksa boş yumurta mı ? Bu şekilde benim erkek ona bakar mı kendinden olmasa bile yumurtalar? Kuyruk altı şişmiş halde fakat hiç yuvaya girip çıkmıyor dişi.
Sağolun şimdiden

Kizginlik yumurtasida olabilir.

Nokia 3310 ile gönderildi.

Kızgınlık yumurtası bir tane midir yoksa normal yumurtlama gibi 4 ila 6 arası olur mu ?
Yine de 6 gün beklemeliyim değil mi ? dolu mu boş mu diye

peki ne kadar sürede yumurtayı çıkartır çünkü ben durumu farkedeli bir hafta oldu

Kuşun verimine göre 3-10 değişir. Belkide kızgınlık degildir atma hemen yumurtaları bekle biraz fenerle bakarsin icine.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:50 -->-> Daha önceki mesaj 09:48 --

Ciftlestikten 1 hafta sonra yumurtlaması lazım.. bu yumurtlamalar 2'şer gün araliklarla olur.

Acaba tıkanma olabilir mi ? Olursa nasıl anlarız ne yapmamız lazım ?
Bir de hala hiç girmedi yuvaya bu sorun mu yoksa yumurtlayacağı zman kesin girer mi kafes tabanına mı yapar ?
birde yuvalığa talaş koymadım bit pire yapıyormuş diye 3-5 santim yüksekliğinde gazete kağıdı dolu ince şeritler halinde kestim üstüne ortası delik tahtayı koydum onunda üstüne azıcık yine kestiğim gazeteden koydum doğru mu sizce bir sıkıntı yaratır mı ?
başkası ile çiftleşmiş olsa bile erkek ona bakar mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkek bakar mi hic bir fikrim yok fakat eger yumurtalar doluysa erkegi farkli bir kafese alin disi kendi besler yavrularini erkek bakmaya bilir belki zarar verir farkli kafese koyun sessiz ve cok isik olmayan bir ortama koyun kafesi rahat birakin bir kac gun cok ellesmeyin kalamar kemigini mamasini vs verin gunluk suyunu degistirin

Dişi yumurtanın üstünde yatarken erkek dişiyi besler mi anlamında sormuştum ama ?