Karadeniz Pet

yumurtadan anlayan arkadaşlar bi bakarmısınız

• Konbuyu başlatan muzaffer
  • Başlangıç tarihi
M

muzaffer

Guest
arkadaşlar muhabbet kuşumun yumurtasına el feneriyle baktım ve hiç bişey gözükmüyor yani ışığı içini göstermiyor ve kuluçka süresi 20 gün oldu yumurtada biraz ağırdı
1-acaba yumurta saydam ışık geçirmediği için dolu mudur ?
2- ve yumurta beyazlaştı iyice sizce ne kadar daha beklemeliyim ?
cevaplarınızı bekliyorum.

Bence biraz daha bekle bende boş sandıgım yumurtalarımın 3 gün sonra damarlandıgını görünce ilk yavru cıkana kadar ellememeye karar verdim.

Ya şu yumurtaları elleyecek ne var anlamıyorum.Çıkar çıkmaz siz böyle yaptıkça anne kuşun güvenini kaybediyorsunuz.

yumurtaların 8-10. gününde el feneri ile kontrol ettiğinde içerisinde damar yoksa boştur.yumurta boş olsa bile ağır olur içerisinde sarısı ve akı vardır.
bunlar 10-12 günlük yumurtalar ve içleri boş..eğer altından almazsan kuş boşuna oturmuş olacak.

şu anda havalar soğuk olduğu için birazdaha bekleyin bence benim son kuluçkanın yavrularının arasında 6 gün var normalde 2-3 gün ara ile cıkmaları gerekiyordu baktığımda dolu ama her ihtimale karşı bekledim ve diğer yumurtalarda sırası ile cıkmaya başladı gec olsada toplamda son yumurtanın cıkması 29 günü buldu ona göre düşünüp karar verin anne yatıyor ise ellemeyin yatmıyor ise zaten birşey olmaz o yumurtadan artık

Peki arkadaşlar diyelim ki yavrular arasıda 1 hafta falan oluyor kursak sütü kalmamış oluyor. O nasıl olacak yrni doğan yavruya ne verecek ?

arkadassım yumurta boş cıkmaya yakın yumurta koyulasır bunun ıcınde yumurtanın sarısı var 6 gunlukken bak bundan sonra fener tutugunda kırmızı ıse yumurta doludur

Peki arkadaşlar diyelim ki yavrular arasıda 1 hafta falan oluyor kursak sütü kalmamış oluyor. O nasıl olacak yrni doğan yavruya ne verecek ?

Sen o işi anneye bırak. Bakıcı bir anneyse hepsine yetecek gıdayı bulur.

Sen o işi anneye bırak. Bakıcı bir anneyse hepsine yetecek gıdayı bulur.

Abi 1 yasında dişi ve ilk yavrusu ilk defa yumurtladı. Erkeğim ise 2,5 yasında. Peki kus yemi veriyoruz demi yine. Bi arkadasım peynir ver yavrular ölür dedi ben ona kulak asmadım ama aklıma takıldı. Her gün yumurta irmik ve havuc karıstırıp veriorum mam şeklinde bazen de veremiyorum. Mesela dün verdim bugun veremedim.yarın sabah yine yaparım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Bu arada yuvada talaş yok ince talaş bulamadım. Kalın talaş bulup geldim içine koyayım mı azcık.

Abi 1 yasında dişi ve ilk yavrusu ilk defa yumurtladı. Erkeğim ise 2,5 yasında. Peki kus yemi veriyoruz demi yine. Bi arkadasım peynir ver yavrular ölür dedi ben ona kulak asmadım ama aklıma takıldı. Her gün yumurta irmik ve havuc karıstırıp veriorum mam şeklinde bazen de veremiyorum. Mesela dün verdim bugun veremedim.yarın sabah yine yaparım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Bu arada yuvada talaş yok ince talaş bulamadım. Kalın talaş bulup geldim içine koyayım mı azcık.
alakası yok peynirle falan normal yeme devam ama iki gnde birde mama ver ama mama çeşidini artır kuşlar şimdi yavru besledikleri için daha çok vitamin kaybediyo. bak bunları yap mama olarak malzemeler
1.etimek
2.eti cici bebe
3.normal ekmek içi
4.irmik
5.mısır unu
6.pirinç unu
7.havuç
8.haşlanmış yumurta ( yumurtanın kabuğuda eklenecek)
9.brokoli
10.yer elması

alakası yok peynirle falan normal yeme devam ama iki gnde birde mama ver ama mama çeşidini artır kuşlar şimdi yavru besledikleri için daha çok vitamin kaybediyo. bak bunları yap mama olarak malzemeler
1.etimek
2.eti cici bebe
3.normal ekmek içi
4.irmik
5.mısır unu
6.pirinç unu
7.havuç
8.haşlanmış yumurta ( yumurtanın kabuğuda eklenecek)
9.brokoli
10.yer elması

Tesekkür ederim peki yuvalığa talaş koyayım mı

Talaşın bit yaptığı söyleniyor bu yüzden ben yem kabukları ve biraz kuş kumu koydum

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri