Karadeniz Pet

Yumurtadan çıkan ilk 2 yavru bir gün yaşayıp öldüler

Tuğba-147

Yeni Üye
Merhaba kuşumun ilk kuluçkası ilk yumurtasından yavru 20 ocakta gece baktığımda yumurtayı çatlatmıştı müdahale etmedim sabah kalktığımda yumurtadan hala çıkmamıştı çıkmasını için yardım ettim biraz kurumuştu kabuk ıslak bezle nemlendirerek çıkardım sağlıklı yaşıyordu ötüyordu 5 6 saat sonra baktığımda yavru ölmüştü. 2. Yavru da onun gecesi yumurtadan çıktı sesler geliyordu yuvayı açmadım rahatsız etmemek için sabah kalktığımda anne beslemeye çalışıyordu bende besliyordur diye pek bakmadım bir gün sonra baktığımda o yavru da ölmüştü. Şimdi dün gece 3. Yavru da yumurtadan çıktı baktım kursağında biraz hava dolmuştu biraz yuvanın açık kısmından baktım anne ağzına yem vermeye çalışıyor ama yemler büyük olduğu için yavrunun üzerine gelmişti gördüm veremiyor kursak dolmuyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin ben yumurta galete unu Mısır unu bebe bisküvisiyle mama yaptım baba yiyiyor ara sıra ama anne hiç yemiyor yavruyu ben mi beslemeliyim ya da anneye ne vermeliyim yavruyu besleyebilmesi için bu yavrularım da ölür diye korkuyorum

Baba beslemesi lazim yavruyu beslemiyormu ?
Babanın beslediğini görmedim anne babayı besliyor anne de yavrunun ağzına yem vermeye çalışıyordu ama veremiyordu kursağında hava olmuştu yavrunun hatta bende mama hazırladım yavruya kürdanla verdim biraz ama ne zamana kadar böyle yapacağım babanın beslemesi için ne yapmam lazım

Babanın beslediğini görmedim anne babayı besliyor anne de yavrunun ağzına yem vermeye çalışıyordu ama veremiyordu kursağında hava olmuştu yavrunun hatta bende mama hazırladım yavruya kürdanla verdim biraz ama ne zamana kadar böyle yapacağım babanın beslemesi için ne yapmam lazım
Benim 4 yavrum var baba anneyide besliyor yavrularida 2. Kuluckasi bu 3 yavru var 1. Kulickadan tek yavrum var 25 gunden sona bakmadilar bnde elle besleme mamasi aldim zaten tum yem vermezler yavrularin tuyu cikana kadar ezerek verirler..

Benim 4 yavrum var baba anneyide besliyor yavrularida 2. Kuluckasi bu 3 yavru var 1. Kulickadan tek yavrum var 25 gunden sona bakmadilar bnde elle besleme mamasi aldim zaten tum yem vermezler yavrularin tuyu cikana kadar ezerek verirler..
Baba beslemiyor ben evde hazırladım yumurta sarısı mısır unu bebe bisküvisini sulandırıp veriyorum hazır satılıyor mu petshoplarda ama yavru çok küçük sürekli elime alıp beslemekten çekiniyorum baba anneyi besliyor ama yavruyu beslemiyor 😔

Baba beslemiyor ben evde hazırladım yumurta sarısı mısır unu bebe bisküvisini sulandırıp veriyorum hazır satılıyor mu petshoplarda ama yavru çok küçük sürekli elime alıp beslemekten çekiniyorum baba anneyi besliyor ama yavruyu beslemiyor 😔
Yarim saatte bir beslerler yavruyu gecede ayni petshopdan elle besleme mamasi aldim seninki cok kucikmus yasiyormu yavru

Geri