Karadeniz Pet

Yumurtalar boş sanırım :/

Onur Antalya

Meraklı Üye
İlk yumurtayı yaptı sonra dişi yada erkek kırıp yediler emin değiliz.Ardından 2. Yumurta geldi onuda yuvadan aşağı attı.Şimdi ise 3 yumurta var yuvada.üstüne yatıyor dişi.bi ışıkta baktm.sanki sıvılar açık renk gbi geldi bana.sanırım boş gbi :/
6a77196016bfbe16cde65a6e7a9df1e0.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yumurtaların kaçıncı günü 4.günden itibaren net olarak damarlar görülür ayrıca ortadaki yumurta bana çatlak gibi geldi

Evt minik 2 çatlak var onda ama yumurtanın içi duruyo.yuvanın içinde pek talaş bişi yok ondan oluyo sanrm bu çatlaklar.biraz yem kabuğu koysak dişi rahatsız olur mu acaba?
Yumurtaların daha 3-5 gün anca oldu bunların tahminim..

Çatlak olan yumurtayı atın. Diğerlerine ellemeyim.Yuvalığıda açmayın çok fazla. Kuşlar ne yapacaklarını bilirler fazla rahatsız etmeyin bence.

Öyle yapmaya çalışıorm.bzn dişi yuvanın dışına çıkıyor,çıktığında bir yumurtanın karnının dışına yapıştığını görüyorum.neredeyse kafesin içinde düşecek diye aklım çıkıyor.sonra hemen yuvaya giriyor dişi allahtan.henüz düşürmedi yumurtayı.biz fazla kontrol etmeyelim artk.bırakalm kendi haline 20 güne çıkarsa çıkar yavru yoksa dişi bir çaresine bakar sanrm

Yeni konu açmayayım benimde aynı sorun var ilk iki yumurtasını kırdılar sonradan talaş eklemiştim ondan oldu sanırım herneyse bikaç gün sonra tekrar çiftleşmeye başladılar günde 2-3 defa şahit oluyorum uzaktan çiftleştiklerine.Şimdi 3 tane yumurta var ilk yumurtanın üstünden 5 gün geçti biraz önce baktım hepsi boş. İlk yumurta muhtemelen boş ama umarım diğerleri canlanır sürekli yatıyor yumurtaların üstünde. Tavsiyeleriniz neler?

Yeni konu açmayayım benimde aynı sorun var ilk iki yumurtasını kırdılar sonradan talaş eklemiştim ondan oldu sanırım herneyse bikaç gün sonra tekrar çiftleşmeye başladılar günde 2-3 defa şahit oluyorum uzaktan çiftleştiklerine.Şimdi 3 tane yumurta var ilk yumurtanın üstünden 5 gün geçti biraz önce baktım hepsi boş. İlk yumurta muhtemelen boş ama umarım diğerleri canlanır sürekli yatıyor yumurtaların üstünde. Tavsiyeleriniz neler?

bekleyin biraz ilk yumurtaya yatmamış olabilir, sonuncudan itibarende yatmaya başlamış olabilir, daha erken

arkadaşım senin kuşlar isteksiz demekki ama bekle bence

İnşallah öyledir,1 senedir uğraşıyorum,bu ilk kuluçkaları. 1 tane bari çıksa yeter ilk seferde. Teşekkür ederim

İnşallah öyledir,1 senedir uğraşıyorum,bu ilk kuluçkaları. 1 tane bari çıksa yeter ilk seferde. Teşekkür ederim

yumurtalara işaret koydunuzmu sırasını biliyorsanız kuluçkaya yattıkdan sonra 4.gün damarlar görünmeye başlar.En son gelen yumurta 5.güne girince kontrol edin eğer hiç birinde damar yoksa hepsini alın dolu olan varsa bence boş olan yumurtalarda kalsın altında dolu olanlar çıkana kadar boş olanı alırsanız kızar doluyuda kırabilir.

Yumurta üzerine nasıl işaret koyuyorsnz?

Kontrol ettm hepsi boşmuş,2 side kırıkmış ztn.bende yumurtaları attm.dişiyi kafesten ayırdm 2 gün ayrı kafeste dinlendirdm.diğer çiftin erkeğiyle birleştirdim.henüz çiftleşme olmadı ama umutluyum. :)
Buda fotoğrafları
42707ed3e78673111328f7e505205fc3.jpg
a928adb51b8a67f256ed001c906cc729.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

Diğer çiftin dişisi olan limonçelloyuda diğer erkeğimiz Şirin Babayla birleştirdm.dişi yuvaya çok ilgili,yuvayı hazırlıyor,fazla vakit geçirmeye başladı,bgn baktm kuyruk düştü.fakat eşleşme yok,çiftleşme yok.yani sanrm yine boş yumurtalar yolda olacak :)))
ad5b2c940381c693e582eb13518f80a8.jpg
1cd9bce94362cd947a308aa98ca73c9d.jpg
1b12fb5878aea2c9e1fdac3462f46857.jpg

Geri