petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalar boş sanırım :/

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Onur Antalya tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    İlk yumurtayı yaptı sonra dişi yada erkek kırıp yediler emin değiliz.Ardından 2. Yumurta geldi onuda yuvadan aşağı attı.Şimdi ise 3 yumurta var yuvada.üstüne yatıyor dişi.bi ışıkta baktm.sanki sıvılar açık renk gbi geldi bana.sanırım boş gbi :/ [​IMG]

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtaların kaçıncı günü 4.günden itibaren net olarak damarlar görülür ayrıca ortadaki yumurta bana çatlak gibi geldi

3. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Evt minik 2 çatlak var onda ama yumurtanın içi duruyo.yuvanın içinde pek talaş bişi yok ondan oluyo sanrm bu çatlaklar.biraz yem kabuğu koysak dişi rahatsız olur mu acaba?
    Yumurtaların daha 3-5 gün anca oldu bunların tahminim..

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Çatlak olan yumurtayı atın. Diğerlerine ellemeyim.Yuvalığıda açmayın çok fazla. Kuşlar ne yapacaklarını bilirler fazla rahatsız etmeyin bence.

5. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Öyle yapmaya çalışıorm.bzn dişi yuvanın dışına çıkıyor,çıktığında bir yumurtanın karnının dışına yapıştığını görüyorum.neredeyse kafesin içinde düşecek diye aklım çıkıyor.sonra hemen yuvaya giriyor dişi allahtan.henüz düşürmedi yumurtayı.biz fazla kontrol etmeyelim artk.bırakalm kendi haline 20 güne çıkarsa çıkar yavru yoksa dişi bir çaresine bakar sanrm

6. Mustafa Arslan

Mustafa Arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni konu açmayayım benimde aynı sorun var ilk iki yumurtasını kırdılar sonradan talaş eklemiştim ondan oldu sanırım herneyse bikaç gün sonra tekrar çiftleşmeye başladılar günde 2-3 defa şahit oluyorum uzaktan çiftleştiklerine.Şimdi 3 tane yumurta var ilk yumurtanın üstünden 5 gün geçti biraz önce baktım hepsi boş. İlk yumurta muhtemelen boş ama umarım diğerleri canlanır sürekli yatıyor yumurtaların üstünde. Tavsiyeleriniz neler?

7. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    bekleyin biraz ilk yumurtaya yatmamış olabilir, sonuncudan itibarende yatmaya başlamış olabilir, daha erken

8. aslı sungur
    Gizli

arkadaşım senin kuşlar isteksiz demekki ama bekle bence

9. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    İnşallah öyledir,1 senedir uğraşıyorum,bu ilk kuluçkaları. 1 tane bari çıksa yeter ilk seferde. Teşekkür ederim

10. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtalara işaret koydunuzmu sırasını biliyorsanız kuluçkaya yattıkdan sonra 4.gün damarlar görünmeye başlar.En son gelen yumurta 5.güne girince kontrol edin eğer hiç birinde damar yoksa hepsini alın dolu olan varsa bence boş olan yumurtalarda kalsın altında dolu olanlar çıkana kadar boş olanı alırsanız kızar doluyuda kırabilir.

11. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    İşaret koymamıştım.Hepsini birlikte kontrol edicem artık

12. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurta üzerine nasıl işaret koyuyorsnz?

13. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    Cd kalemi ile yapabilirsin.Bu arada yumurtaların durumu nasıl kontrol ettinmi

14. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Kontrol ettm hepsi boşmuş,2 side kırıkmış ztn.bende yumurtaları attm.dişiyi kafesten ayırdm 2 gün ayrı kafeste dinlendirdm.diğer çiftin erkeğiyle birleştirdim.henüz çiftleşme olmadı ama umutluyum. :)
    Buda fotoğrafları
    [​IMG][​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

Diğer çiftin dişisi olan limonçelloyuda diğer erkeğimiz Şirin Babayla birleştirdm.dişi yuvaya çok ilgili,yuvayı hazırlıyor,fazla vakit geçirmeye başladı,bgn baktm kuyruk düştü.fakat eşleşme yok,çiftleşme yok.yani sanrm yine boş yumurtalar yolda olacak :)))
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Sayfayı Paylaş